Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atidaroma Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Beprotiškos skulptūros Nevados dykumoje“

Vytauto Didžiojo universiteto centriniuose rūmuose, S.Daukanto g. 28, nuo šių metų kovo eksponuojama Romualdo Požerskio paroda „Beprotiškos skulptūros Nevados dykumoje“. Nuo 2009 metų Požerskis fotografijų parodose Lietuvoje ir užsienyje žiūrovams pristato unikalų festivalį „Degantis žmogus“. Ši paroda yra tęsinys parodų – pasakojimų apie daugiabriaunį festivalio unikumą, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Beprotiškos skulptūros
Beprotiškos skulptūros / Romualdo Požerskio nuotr.

2018 m. Plungėje buvo atidaryta Požerskio fotografijų paroda „Beprotiškos mados Nevados dykumoje“, 2019 m. Vilniuje, GODÒ galerijoje „Beprotiškos vestuvės Nevados dykumoje“. Dykumoje, kylant saulei ar jai nusileidus, persirengę jaunieji ir jų svečiai prisiekia vienas kitam amžina meile. 2020 m. Užutrakio dvare buvo atidaryta Požerskio paroda „Šventyklos Nevados dykumoje“.

Šventykloje draugiškai meldžiasi visų religijų išpažinėjai, vyksta procesijos, barstomi mirusiųjų pelenai, prisimenama visa, kas žmogui brangu, atsižvelgiant į pasaulio skaudulius, pagerbiami ukrainiečių kariai, kritę už Ukrainos laisvę.

Romualdo Požerskio nuotr./Beprotiškos skulptūros
Romualdo Požerskio nuotr./Beprotiškos skulptūros

Kasmetinis festivalis „Degantis žmogus“, vykstantis Nevados dykumoje, yra pripažintas unikaliausiu ir didžiausiu alternatyvaus meno reiškiniu pasaulyje. Pirmame perfomanse, kuris įvyko 1986 m. San Franciske, dalyvavo tik 20 žmonių. Po trijų metų dalyviai perskėlė į Nevadą ir Juodo akmens dykumoje pristatomi keli tūkstančiai projektų ir sumontuojama virš 300 skulptūrų.

Dalis skulptūrų festivalio pabaigoje sudeginamos, o kitos perkeliamos į JAV miestų erdves. Parodoje įamžinti lietuvių projektai, 2013 m. I.Dautartaitės ir Ž.Stankevičiaus skulptūra „Lituanicos paukščiai“, skirta Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti, 2017 m. K.Misevičiaus skulptūra „Aušros šokis“.

Festivalio organizatoriai skelbia „Mūsų misija – pristatyti kasmetinį renginį, pavadintą Degančiu žmogumi bei reprezentuoti, puoselėti ir apsaugoti subtilios kultūros išugdytą bendruomenę.

Mūsų intencija yra sukelti susidomėjimą visuomene, kurią sudaro individualių jo ir jos kūrybinės galios, tapti unikalios bendruomenės visuomeninio gyvenimo bei tobulesnio gamtos pasaulio, kuris egzistuoja po šia socialine grupe, dalyviais. Tikime, kad ši Degančio žmogaus patirtis, gali pristatyti teigiamus dvasinius pokyčius pasaulyje“.

Paroda eksponuojama iki liepos 1 d.

Parodos rėmėjas SONY, organizuoja VDU menų galerija „101“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais