Dar 2011 metų vasario 1 dieną Google kultūros institutas įsteigė skaitmeninę „Google Arts & Culture“ platformą, kurioje žmonės iš viso pasaulio gali susipažinti su pasaulio meno kūriniais.
Azijos muziejai
Today Art Museum (Kinija)
2002 metais jį įkūrė Zhangas Baoquanas, o 2013 metais Alexas Gao tapo oficialiu muziejaus vykdomuoju direktoriumi. Pagrindinis muziejaus tikslas – skatinti šiuolaikinio Kinijos meno populiarumą. Tai pirmasis ne pelno siekiantis bei nepriklausomas meno muziejus Kinijoje.
Muziejų aplankyti galite čia.
Korean Art Museum Association
Tai ne pelno siekianti Pietų Korėjos menininkų asociacija, jungianti šimtus kitų muziejų. „Google“ siūlo 7,564 paveikslų peržiūras bei 3 virtualias galerijas „Korean Art Now“. Pirmoje dalyje reprezentuojamos socialinės ir ekonominės Korėjos problemos, antroje – apmąstoma realybė ir fikcija, trečioje keliami modernybės klausimai.
Muziejų aplankyti galite čia.
Oficialiame puslapyje rašoma, kad šis muziejus, atsiradęs greta Švietimo ministerijos, įkurtas 1871 metais. Čia saugomas ne tik Japonijos, bet ir visos Azijos kultūrinis paveldas nuo fotografijos, skulptūros iki knygų ir t.t.
Muziejų aplankyti galite čia.
Museum of Contemporary Art (MOCA BANGKOK)
Tailande įsteigtas muziejus, kuriame sukauptas platus tailandietiško meno archyvas. Kolekcijoje galima rasti unikalių ir retų meno kūrinių. Turinys papildytas ir populiarėjančių menininkų darbais – Chalood Nimsamer, Paitun Muangsomboon ir t.t.
Muziejų aplankyti galite čia.
Hubei Provincial Museum
Taip, šiame muziejuje galite susipažinti su koronaviruso „tėvynės“ Hubėjaus provincijos Kinijoje kultūros istorija. Jis įkurtas 1953 metais bei finansuojamas valstybės.
Čia saugoma 200 tūkst. kultūrinių reliktų nuo senovės laikų, tarp jų ir svarbiausi kūriniai.
Muziejų supa sodas, po kurį galima pasivaikščioti ir virtualioje erdvėje. Pats pastato dizainas paremtas tradiciniu Chu kultūros stiliumi, primenančių simetrišką šventyklą.
Muziejų aplankyti galite čia.