„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Briuselyje – Lino Kaziulionio kūrybos paroda „Neskirta mums suprasti“

Briuselyje atidaryta menininko Lino Kaziulionio paroda „Neskirta mums suprasti“. Ją atidarė ambasadorius, Lietuvos nuolatinis atstovas ES Arnoldas Pranckevičius, kuris pasveikino gausiai susirinkusius svečius, tarptautinės diplomatų bendruomenės, meno pasaulio ir lietuvių bendruomenės Briuselyje atstovus, pasidžiaugė aktyvia Lino Kaziulionio aktyvia kūrybine veikla bei pasiekimais, taip pat aktualizavo dabartinės mūsų visuomenės iššūkius kovoje su propaganda ir dezinformacija, atspindėta ir menininko kūryboje, rašoma Kultūros ministerijos pranešime spaudai.
Lino Kaziulionio kūrybos paroda „Neskirta mums suprasti“
Lino Kaziulionio kūrybos paroda „Neskirta mums suprasti“ / Kultūros ministerijos nuotr.

L.Kaziulionis 2022 m. tapo Baltijos šalių „Jaunojo tapytojo prizo“ laimėtoju, taip pat pelnė geriausio Europos gatvės menininko apdovanojimą. Menininkas žinomas dėl nepaprasto gebėjimo sujungti klasiką su šiuolaikinio pasaulio elementais, dėl kompozicijose sudėtingai susipinančių vaizdų, detalių ir elementų, kuriais sukuriami užburiantys vaizdiniai, metantys iššūkį žiūrovo suvokimui.

Anot autoritetingos tarptautinės komisijos, tapytojo estetika įtaigi, pastebima gili tapybos tradicija, kuri kartu – ir šiuolaikiška. Minimalia ekspresija L.Kaziulionis sugeba pasakyti daug apie dabarties – informacinę – visuomenę, kai medijos pasitelkiamos dezinformacijai, protų apgaulei, įtaigiai atspindi mūsų pasaulio sudėtingumą. Minimaliomis išraiškos priemonėmis L.Kaziulionis sugebėjo daug pasakyti ir iškelti daug skirtingų interpretacijų.

„Sąmokslo teorijų šalininkai ir netipinių istorijų fanatikai visada gyveno tarp mūsų, tačiau, kol tai mūsų asmeniškai neliesdavo, tų temų per daug giliai neanalizavome. Dabartiniai karo ir vakcinacijos komunikacijos iššūkiai parodė, jog skirtingos pažiūros į vienas ar kitas teorijas gali labai stipriai supriešinti visuomenę.

Parodoje „Neskirta mums suprasti“ nieko nevertinu, išlieku nešališkas ir tik fiksuoju – kviečiu pamąstyti apie tai, kad mes niekada nežinome visos tiesos, tad vaizduotė kartais įsiaudrina. Kaip bebūtų, nesutarimai dėl teorijų neturėtų tapti nesantaikos ir žmonių supriešinimo priežastimi. Matome, kad propaganda gali privesti net iki meilės diktatoriui ir neadekvataus karo vertinimo. Kiekvienas kūrinys padeda arba dekonstruoti naratyvą, arba gali dar labiau įveiklinti fantaziją – priklausomai nuo to, kuo patogiau tikėti. Viliuosi, kad toks „pratimas“ padės skeptiškiau vertinti visas žinutes medijose“, – sako kūrėjas.

Tarptautinių gatvės meno festivalių dalyvis ir prizininkas, parodų autorius L.Kaziulionis savo kūrybą jau yra pristatęs Danijoje, Tailande, Švedijoje, JAV, Italijoje, Kosove ir kitur. Menininko darbai ženklina aktualias šių dienų temas, jis, neretai naudodamas apropriaciją (žymių istorinių kūrinių citatas), atkreipia dėmesį į mūsų visuomenės problematiką – susvetimėjimą dėl pernelyg aktyvaus technologijų naudojimo, netikras naujienas, užstrigimą informacijos burbuluose, istorijos perkūrimą pagal galios centrų įtakas.

L.Kaziulionis pseudonimu K ART 7 taip pat kuria sienų tapybą, grafičius, interjero ir eksterjero dekorą. Darbuose ant fasadų sienų dažniausiai atspindi klasikinio meno sušiuolaikinimą. Menininkas studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, joje įgijo tapybos magistro laipsnį.

Parodą „Neskirta mums suprasti“ organizavo LR nuolatinė atstovybė ES kartu su Lietuvos kultūros institutu. Paroda veiks iki gruodžio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“