Šį nebaigtą darbą, pavadintą „Fraulein Lieser portretas“, dailininkas pradėjo tapyti 1917 m., likus metams iki mirties.
Manoma, kad šio vieno iš paskutinių G.Klimto paveikslo vertė siekia maždaug 50 mln. eurų, nors, neabejojama, kad aukcione už jį gali būti sumokėta ir didesnė suma.
Ekspertai iki galo nesutaria, kas yra vaizduojama šiame paveiksle. Tikėtina, kad tai vieno iš brolių pramonininkų Adolfo arba Justo Lieserių dukra.
Meno istorikai Thomas Natteris ir Alfredas Weidingeris teigia, kad paveiksle vaizduojama Adolfo Lieserio dukra Margaretė Konstancija Lieser.
Tačiau meno kūrinį aukcione parduodantys Vienos aukcionų namai „Im Kinsky“ teigia, kad paveiksle taip pat gali būti pavaizduota ir viena iš dviejų Justo Lieserio bei jo žmonos Henrietės dukterų. Henrietė, žinoma kaip Lilly, buvo modernaus meno mecenatė. Antrojo pasaulinio karo metais ji deportuota nacių ir žuvo Aušvico koncentracijos stovykloje.
Aukciono namai teigia, kad tikslus paveikslo likimas po 1925 m. yra „neaiškus“. Žinoma tik tai, kad jį XX a. septintajame dešimtmetyje teisėtai įsigijo pirkėjas, o dabartiniam savininkui jis atiteko per tris iš eilės paveldėjimus.
Dabartinių šio paveikslo savininkų iš Austrijos tapatybė nėra atskleidžiama.
Teigiama, kad G.Klimto paveikslas parduodamas susitarus jo dabartiniams savininkams bei Adolfo ir Henrietės Lieserių įpėdiniams, remiantis vadinamais Vašingtono principais, pagal kuriuos nacių pagrobtas meno kūrinys yra grąžinamas žmonių, iš kurių jis buvo pagrobtas, palikuonims.
Praėjusių metų birželį dailininko G.Klimto darbas „Dama su vėduokle“ buvo parduotas už 85,3 mln. svarų sterlingų ir tapo vertingiausiu kada nors aukcione Europoje parduotu meno kūriniu.