E.Mėlinauskienės fotoistorija „Diagnozė“ buvo sukurta 2003-2005 m., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinius susirgimus bei mažinti su vėžio diagnoze susijusias stigmas. Prieš kelis dešimtmečius, kai Eglė ėmėsi fotografuoti onkologinėmis ligomis sergančiuosius, vėžio diagnozė buvo tabu ir daugeliui tai atrodė tolygu mirčiai. Žmonės dažniausiai likdavo nežinioje ir tai tik stiprino su šia liga susijusias baimes ir mitus.
„Pati asmeniškai perėjau visą šį kelią, buvau neseniai pirmą kartą išgirdusi diagnozę ir dar nežinojau – gyvensiu ar mirsiu. Tai buvo labai sunki ir skausminga patirtis. Galiausiai supratus, kad gyvensiu, atėjo ir suvokimas, kad apie tai noriu pasakoti kitiems.
Supratau, ką reiškia džiaugtis kiekviena diena ir labai paprastais dalykais, kurių anksčiau nepastebėdavau. Jei ne liga, niekada nebūčiau sukūrusi fotografijų ciklo apie sergančiųjų vėžiu kasdienybę. Savo nuotraukomis sveikam pasauliui norėjau papasakoti apie gyvenimą už ligoninės sienų, padrąsinti sergančiuosius, suteikti jiems vilties ir tuo pačiu pasakyti, kad vėžys – ne mirties nuosprendis. Šios fotografijos – tai savotiška duoklė už mano antrą gyvenimą“, - sako E.Mėlinauskienė.
Parodos atidarymo metu M. Mažvydo bibliotekoje vyko E.Mėlinauskienės pristatymas „15 metų Mamų unijai“ ir dietisto Jono Lapinsko paskaita „Maistas onkologinių ligų prevencijai“.
Solidarizuojantis su 15 metų švenčiančia ir Auksinės žuvelės mėnesį mininčia „Mamų unija“, tą patį vakarą sutemus auksine spalva nušvito Vilniaus televizijos bokštas bei Karaliaus Mindaugo, Žaliasis, Baltasis ir Žvėryno tiltai.
„Šis mėnuo ne tik apie sergančius vaikus, bet ir apie mus visus, žmones. Vieni esame labai šalia sergančių vaikų, kiti toli, bet drauge mes esame bendruomenė, kurią vienija
gerumo ir supratingumo genas bei noras padėti tam, kuriam šiandien reikia mūsų visų pagalbos“, – sako E.Mėlinauskienė.