Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Galerijoje „Atletika“ – menininkų instaliacija ir garso performansas „Susibūrimas“

Spalio 21 d. 19 val. galerijoje „Atletika“ Vilniuje pristatoma menininkų Agnės Juodvalkytės, Philippe Gerlach ir garso atlikėjo Brian Pyle (Junk DNA) instaliacija ir garso performansas „Susibūrimas“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Agnės Juodvalkytės ir Philippe Gerlach kūriniai galerijoje „Atletika“
Agnės Juodvalkytės ir Philippe Gerlach kūriniai galerijoje „Atletika“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Agnės Juodvalkytės ir Philippe Gerlach kūrinius galerijoje „Atletika“ bus galima apžiūrėti iki spalio 26 d. Paskutinę instaliacijos veikimo dieną, spalio 26 d. 18 val. instaliacijoje vyks pokalbis/susitikimas su menininkais ir kuratore Monika Lipšic. Renginys yra menininkų rezidencijos Sodas 2123 dalis.

A.uodvalkytė yra menininkė gyvenanti Berlyne ir Vilniuje. Ji dirba daugiausia tekstilės ir abstrakčios tapybos srityse. Agnė yra baigusi tapybos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje (2010) ir kinematografiją Castilla La Mancha universitete Ispanijoje (UCLM, de Bellas Artes de Cuenca fakultete) (2009). Menininkė neseniai pristatė savo naujausius kūrinius parodose ANSKA, Blake & Vargas galerijoje Berlyne; grupinėje parodoje Audra, Pamario galerijoje Juodkrantėje; Cosmic Thread, Enter meno erdvėje Danijoje; Terpė, AV17 galerijoje Vilniuje (2020).

Agnė žvelgia į tekstilę kaip į tam tikrą struktūrą, per kurią galima suprasti kultūrą, istoriją ir technologijas. Menininkei svarbus kūrybinis procesas, kuriame ji dirba su įvairiomis medžiagomis, natūraliais pigmentais, grafito dulkėmis, naudoja rūbus, savo močiutės austus audinius, įvairius augalus. Dažnai antropomorfiški menininkės kūriniai prikelia praeities akimirkas dabartyje, tampa daugiamačiais artefaktais prasitęsiančiais ne tik erdvėje, bet ir laike.

Philipe Gerlach yra menininkas ir fotografas, savo darbuose dažnai naudojantis asmeninius ir autobiografinius motyvus. Jis yra gimęs Grenoblyje, užaugęs Prancūzijoje, Kanadoje ir Bavarijoje, Vokietijoje. 2008 m. baigęs Linzo Menų Universtitetą Austrijoje, Philippe persikraustė į Londoną, kur dirbo menininko Nick Waplington asistentu. Vėliau jis gyveno Paryžiuje, o 2011 m. persikėlė į Berlyną, kur gyvena ir kuria iki šiol.

Bandydamas sujungti asmeninį gyvenimą su kūrybine praktika, Philipe Gerlach kuria laike besitęsiančias portretų serijas, kuriose fiksuojami draugai, pažįstami ir mylimieji. Neretai šiose fotografijose pabrėžiamas sentimentalumas ir betarpiški jausmai. Dirbdamas su skaitmenine ir analogine fotografija, menininkas kuria instaliacijas, kuriose jungiasi dabarties ir praeities prisiminimai, jis nesikoncentruoja ties vienu atvaizdu, o kuria vaizdinius tinklus, kuriuose dažnai iškyla nuorodos į subkultūrą ir muziką.

Instaliacijos lankymas:

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 16–21 val.
Spalio 22 d., penktadienį, 16–19 val.
Spalio 23 d., šeštadienį 13–17 val.

Susitikimas su menininkais ir kuratore: Spalio 26 d., antradienį, 18 val.

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Šis renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas