„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Galerijos (AV17) dešimtmečio proga pristatoma skulptoriaus Rafalo Piesliako paroda „Įžvalga“

Po pandeminės pertraukos galerija (AV17) atsidaro šventiškai – kovo 3 d. galerijos veiklos dešimtmečio proga pristatoma skulptoriaus Rafalo Piesliako paroda „Įžvalga“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Rafalo Piesliako „Įžvalga“
Rafalo Piesliako „Įžvalga“ / Galerijos (AV17) nuotr.

Vilniaus senamiestyje, Totorių gatvėje įsikūrusi galerija (AV17) dešimt metų dirba su šiuolaikinės skulptūros, objekto bei instaliacijos menu. „Per ganėtinai ilgą veiklos periodą išlaikėme savo pagrindinę liniją – profesionaliosios skulptūros pristatymą Lietuvoje ir užsienyje“, – pasakoja galerijos vadovė ir įkūrėja Kristina Mizgirytė.

„Per tokį laiko tarpą jau matome savo įdirbio rezultatus – vis didesnį visuomenės įsitraukimą į šiuolaikinio skulptūros meno procesus tiek galerinėse, tiek viešosiose erdvėse. Mūsų projektai ir parodos nuolat sulaukia didžiulio susidomėjimo, tad esame dėkingi už palaikymą lankytojams ir visiems dirbusiems kartu su galerija.

Per dešimt metų sugebėjome įtvirtinti santykius su Lietuvos ir užsienio meno institucijomis, didelį dėmesį skyrėme jaunųjų skulptūros kūrėjų skatinimui, šiuolaikinio meno edukacijai. Galerijoje taip pat pristatėme užsienio menininkus iš JAV, Italijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Estijos ir t.t. Na, o šiuo metu ypatingai džiaugiamės naują dekadą galėdami pradėti su ilgamečio galerijos menininko – skulptoriaus R.Piesliako paroda „Įžvalga“.“

Galerijos (AV17) nuotr./Rafalo Piesliako „Įžvalga“
Galerijos (AV17) nuotr./Rafalo Piesliako „Įžvalga“

R.Piesliako kūrybą galima suskirstyti į periodus, kurių metu, autorius visą kūrybinę energiją paskiria tam tikros temos plėtojimui. Savo dešimtojoje personalinėje parodoje menininkas apibendrins svarbų savo gyvenimo etapą – pastaruosius keturis metus plėtotas dvi kūrybines linijas – šviesos simboliką ir atminties išsaugojimą objektuose.

„Paroda „Įžvalga“ suskirstyta į dvi dalis, – pasakoja autorius. – Pirmoji erdvė skirta tradicijų ir atminties problemai, čia bus pristatomi objektai iš porceliano, krištolo, plieno ir žalvario. Juose panaudoti seni, sudužę ar suskilę indai, kurių atkūrimą inspiravo tradicinė Japonų technika Kintsugi. Šie indai tampa naujų objektų dalimi, taip atgimdami ir įgaudami naują, skulptūrinį kūną.

Kitoje erdvėje pristatysiu šviesos objektus ir instaliacijas, kuriuose analizuoju šviesos simboliką bei įtaką žmogui. Su šviesa dirbu maždaug dešimt metų, ji man kaip būdas manipuliuoti atmosfera, nuotaika bei perteikti tam tikras nuorodas tiek į šiandien rūpimas, tiek laikui nepavaldžias problemas.“

Galerijos (AV17) nuotr./Rafalo Piesliako „Įžvalga“
Galerijos (AV17) nuotr./Rafalo Piesliako „Įžvalga“

R.Piesliakas (g. 1983) – menininkas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 2008 m. jis baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dar studijų metais autorius pristatė savo kūrybą viešosiose erdvėse – skulptūrinius objektus Vilniuje (objektas „Ratas“ Pasakų parke bei skulptūrinė lentelė „Art in space, space in art“ prie Vilniaus dailės akademijos) bei taip pat Krzyzowoje, Lenkijoje.

Parodinėse veiklose jis intensyviai pradėjo dalyvauti nuo 2009 m. Nuo to laiko yra surengęs devynias personalines parodas Lietuvoje, Italijoje ir Latvijoje. Greta parodų, menininkas taip pat kuria scenografijas spektakliams.

2010 m. autorius gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios „ArtVilnius’20“ skulptūros/instaliacijos apdovanojimas. Mecenato dr. Irmanto Norkaus iniciatyva, ši instaliacija bus padovanota Vilniaus miestui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“