Klasikinis menas – tikrasis grožis
Piotras Kostinas yra lietuvių-ukrainiečių dailininkas, aktorius, scenografas, gyvenantis Lietuvoje jau 40 metų. Menininkas puoselėja Vakarų Europos XVII-XIX amžiaus tapybos braižą, o kurdamas, idėjų semiasi iš didžiųjų meistrų tapybos.
„Savo mokinius mokau pagal senuosius maestro. Pirmiausia juos mokau piešti, o vėliau jie kopijuoja žymius pasaulio paveikslus. Dar vėliau, ant šio pagrindo, jie ima kurti savo. Mano manymu, yra labai svarbu stebėti – gamtą, dangų, žmones ir kitus paveikslus. Menas yra kuriamas stebint. Nereikia apsiriboti vien sausa teorija“ – pasakoja menininkas.
P. Kostino mokykla, kurią dailininkas įkurė 2014-aisiais, yra labai panaši į Renesanso laikų dirbtuves, kur mokytojai mokydavo savo mokinius. Mat jis ir pats studijavo klasikinę dailę Charkovo dailės institute, kur anot jo, klasikinė atmosfera nepasimetė net sovietmečio sūkuryje.
„Klasikinė tapyba, nors ir nebe tokia populiari šiais laikais, yra aukščiausias lygis, kurį pasiekti yra tikrai sunku. Tai yra tikrasis grožis, o man būtent jo ir reikia. Aš jame gyvenu. Stengiuosi to išmokyti ir savo mokinius.“
Gyvenimas įkvėpime
P.Kostinui laukti įkvėpimo nereikia – jis, kitaip nei daugelis, jame gyvena: „ Taip, tapant įkvėpimo laukti reikia, tačiau geriausia – jame gyventi. Aš jau ilgą laiką gyvenu įkvėpime. Man tai yra tolygu pasaulio stebėjimui, grožio atradimui ir meilei“.
Savo bei mokinių darbais jis norėtų įkvėpti kuo daugiau žmonių kurti, pažinti, bei gilintis į save. Jo teigimu, menas – tai terapija.
„Modus vivendi“
Ši paroda yra jau trečioji, kurią menininkas rengia su savo mokiniais. Anot P.Kostino, tai jau tapo gražia tradicija. Menininkas, ir jo padėjėja, mūza, bei mokinė Erika Razminaitė, pasakojo, jog pasirinko parodą įrengti būtent šioje kavinėje, dėl jos meniškos atmosferos ir dėl meniškų žmonių, kurie čia renkasi.
„Aš mokausi visą gyvenimą, penkiasdešimt metų, nes niekada neturėjau mokytojo. Savo mokiniams noriu perteikti savo žinias ir patirtį per keletą metų – todėl ir įsteigiau savo mokyklą. Noriu juos išmokyti ne vien meno technikos, ar kultūros pagrindų, bet ir meniško gyvenimo būdo, modus vivendi“ – sako menininkas.
„Piotro darbuose mane žavi detalės. Dažniausiai, kai ateinu į dailės mokyklą, aš jau žinau, ką noriu tapyti, tačiau nemoku to išreikšti. Piotras man padeda idėjas perteikti ant lapo. O jei jis būna užsiėmęs, man užtenka pažvelgti į jo paveikslus – jie man suteikia įkvėpimo.“ – pasakoja Darja Jevstafjeva, viena iš Kostino mokinių.
Parodą bus galima aplankyti iki rugpjūčio 26-osios.
Mokiniai, kurių darbai eksponuojami kavinėje: Artur Mirkevič, Beata Gaidamovič, Darja Jevstafjeva, Erika Razminaitė, Greta Riaubaitė, Ieva Rimaitė, Jolanta Gaidukevič, Jolanta Matačienė, Laura Augulytė, Titas Varnas, Živilė Ilevičiūtė.