Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Į Lietuvą atvyksta kaligrafijos meno kūrėja T.Iwasaki: atidarys personalinę parodą ir pakvies į dirbtuves

Minint draugiškų ryšių tarp Japonijos ir Lietuvos 100 metų sukaktį, į Lietuvą atidaryti asmeninės parodos atvyksta šiuolaikinio kaligrafijos meno kūrėja Tosen Iwasaki, rašoma Lietuvos nacionalinio muziejaus pranešime spaudai.
Tosen Iwasaki „Absoliutusis nulis“ („Zettai reido“)
Tosen Iwasaki „Absoliutusis nulis“ („Zettai reido“) / Asmeninio archyvo nuotr.

Japonijos ambasados Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi bendrai organizuojamos parodos dalyviai turės ir galimybę sudalyvauti profesionalios kaligrafės vedamose kūrybinėse dirbtuvėse.

Kazio Varnelio namuose-muziejuje atsidarysianti paroda bus antroji T.Iwasaki paroda Lietuvoje – 2013 m. menininkė surengė kaligrafijos darbų parodą Vilniuje, kurioje pristatė labiau tradicinio ir Lietuvos žiūrovui pažįstamo kaligrafijos stiliaus kūrinius. Po beveik dešimties metų menininkė grįžta su gerokai pakitusiu išraiškos stiliumi, prikaustančiu savo griežtomis linijomis ir modernumu.

Parodos kuratorius Hisashi Yamamoto pasakoja: „T.Iwasaki kūriniai yra lyg be kontrolės bėgančių linijų visuma, kilusi iš autorės troškimo piešti be galo ilgą, tiesią liniją. Kūriniuose autorės mintys perteikiamos tarsi vienos eilutės eilėraščiai. Vienam eilėraščiui – viena forma. Vietoj begalinio tęsimo autorė, naudodama šiaudelį, nupučia linijų pabaigas – be galo ilga linija tęsiasi, o pabaigoje kartu su eilėraščio mintimi išsisklaido ir dingsta ore.“

Kaligrafija Japonijoje yra vienas labiausiai vertinamų menų, ją praktikuoja įvairaus amžiaus žmonės, o kaligrafijos pradmenų mokoma dar pradinėse mokyklose.

Kazio Varnelio namų-muziejaus vadovė Daiva Vaišnienė sako: „Parodos atidarymo dalyvius menininkė nustebins gyvai pademonstruodama, kaip gimsta kaligrafijos kūriniai, o jau kitos dienos vakarą kaligrafijos meno mėgėjus pakviesime į privačias parodos autorės vedamas kūrybines dirbtuves, kurių metu dalyviai susipažins su šio meno technikomis, galės patys išbandyti kaligrafiją.“

T.Iwasaki gimė 1959 m. Ketverių metų pradėjo mokytis kaligrafijos, tapusios mėgstamu užsiėmimu ir aistra. Užauginusi vaikus, autorė pagaliau galėjo visiškai įsitraukti į su kaligrafija susijusias veiklas T.Iwasaki darbai ne kartą atrinkti Sankei tarptautinei kaligrafijos parodai bei daugeliui kitų tradicinės japonų kaligrafijos (shodō) parodų.

Autorė dalyvavo grupinėse kaligrafijos parodose JAV, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje ir kitur, surengė ne vieną personalinę parodą Japonijoje, 2013 m. lankėsi ir pristatė kaligrafijos darbų parodą Lietuvoje.

T.Iwasaki kaligrafijos darbų paroda „Stebuklo pojūtis“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje atidaroma rugsėjo 21 d. 18 val. ir veiks iki spalio 9 dienos.

Parodos atidarymas atviras ir nemokamas, o norintys dalyvauti menininkės vedamose kūrybinėse dirbtuvėse turės įsigyti muziejaus bilietą.

Vietų skaičius ribotas, todėl tą rekomenduojama padaryti iš anksto. Parodos kuratorius Hisashi Yamamoto, parodą organizuoja Japonijos ambasada Lietuvoje ir Kazio Varnelio namai-muziejus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas