Karo muziejuje atidaroma paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“

Kitą savaitę Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks unikalios, vieną didžiausių katastrofų pasaulyje pristatančios parodos „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“ atidarymas. 1:23:40 – laikas, kai 1986 m. balandžio 26 d. Ukrainoje įvyko didžiausia atominės energetikos avarija.
Karo muziejuje atidaroma paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“
Karo muziejuje atidaroma paroda „1:23:40 – laikas, pakeitęs žmonijos istoriją“ / Šarūno Jasiukevičiaus nuotr.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad parodos atidaryme bus išskirtinė proga išgirsti pavojingiausias ir įsimintiniausias publicisto, projekto „Praeities žvalgas“ autoriaus Šarūno Jasiukevičiaus kelionių į šios avarijos teritoriją – Černobylio zoną – akimirkas ir pamatyti jos likvidacijos reliktus.

Černobylio atominė elektrinė yra Pripetės mieste, į šiaurės vakarus nuo Černobylio miesto, Ukrainoje. Nors reaktoriai pastatyti 1977–1983 metais, viena įsimintiniausių datų galima laikyti 1986 metų naktį iš balandžio 25-osios į 26-ąją, kai Černobylio atominėje elektrinėje įvyko didelė avarija, kurios metu buvo sugriautas reaktorius.

Remiantis tarptautine branduolinių incidentų vertinimo skale, Černobylio katastrofa vienintelė tokia, kuri vertinama 7 balais, t.y., pripažinta iki šiol didžiausia ir daugiausiai žalos padariusi atominė avarija, o evakuota teritorija sudaro beveik 2600 kvadratinių kilometrų plotą.

Būtent apsilankymas šioje zonoje ir yra viena keliautojo Š.Jasiukevičiaus krypčių, su kuria daugiau galima susipažinti parodoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai