„Šios instaliacijos idėja gana paprasta, tačiau labai simboliška. Tautos didvyriu laikomas Č.Sugihara siejamas su taika, prisidėjo prie daugybės žmonių gyvybių išgelbėjimo, todėl iš pravertų delnų skrendančios gervės įprasmina jo skleistą humaniškumo idėją“, – teigė dizaineris R.Kalinkinas.
Tūkstančius gervių – laimės, taikos ir svajonių išsipildymo simbolį – iš popieriaus lankstė ir į Kauną siuntė bendruomenės iš Lietuvos ir Japonijos, taip įtvirtinant daugybę metų puoselėjamą lietuvių ir japonų draugystę. Ant gervių sparnų užrašytos jas lanksčiųsiųjų svajonės simbolizuoja siekį kartu įveikti pasaulį krečiančias negandas.
Kaip sako idėjos autorius, savanoriai kiekvieną gervę vėrė ant virvelių nuo rugsėjo pabaigos, jas vėliau kabino ant metalinio rėmo ir sujungė su skulptūra, kurią V.Viržbickas rankomis kūrė daugiau nei mėnesį. Prie instaliacijos įgyvendinimo dirbo apie 40 žmonių komanda Vilniuje ir Kaune, ir, žinoma, dar visi lanksčiusieji gerveles.
„Viena iš svarbiausių Sugiharos savaitės idėjų yra jungti tautas per bendrus projektus. Šiais metais dėl pandemijos staiga išaugus atstumams tarp valstybių, susidūrėme su iššūkiais, kurie privertė mus ieškoti naujų sprendimų ir bendradarbiavimo formų. Popierinių gervių meninė instaliacija yra bene gražiausias tokio bendradarbiavimo pavyzdys“, – sako Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas Aurelijus Zykas.
Kauno „Akropolyje“ meninę instaliaciją bus galima apžiūrėti iki lapkričio vidurio, vėliau popierines gerves priglaus „Kaunas 2022“ komanda. Galiausiai kaniterapijos centras, kuris su savo augintiniais lankydamas mažuosius ligonius, paskleis paukščius po visą Lietuvą.
„Visuomet aktyviai prisidedame prie Kauno bendruomenės iniciatyvų, o ši mums atrodo itin graži ir reikšminga. Džiaugiamės galėdami suteikti erdvę renginiams bei galimybę eksponuoti Roberto Kalinkino kurtą instaliaciją – kad jos siunčiama žinutė pasiektų kuo daugiau žmonių“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.
Sugiharos savaitės metu Kauno „Akropolio“ lankytojų laukia ir kiti renginiai. Spalio 13 d. – Japonijos dieną – vyks Japonų kultūros mugė, kurios metu bus galima susipažinti su japonų kultūrą pristatančiais menais. Spalio 18 d. – Vienovės dieną vyksiančios Japoniškų kovos menų mugėje vyks aikido, dziudo, karate ir kitų japoniškų kovos menų demonstracijos.