Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ketvirtą kartą vyks mobili šiuolaikinės skulptūros paroda „Infuzija“

AV17 galerija jau ketvirti metai pristato mobilią Lietuvos šiuolaikinės skulptūros kūrėjų parodą „Infuzija“, kuri šiemet kovo – gegužės mėnesiais apsilankys trijuose Žemaitijos regiono miestuose: Kelmėje, Telšiuose ir Mažeikiuose.
Nerijus Erminas „Jūržolės“ ir Andrius Erminas „Įspraudas“
Nerijus Erminas „Jūržolės“ ir Andrius Erminas „Įspraudas“ / Organizatorių nuotr. / 15min koliažas
Temos: 2 Menas Skulptūra

Pranešime skelbiama, kad šį kartą jungtinėje parodoje savo kūrinius pristatys dešimt Lietuvoje puikiai žinomų šiuolaikinių skulptorių: Nerijus ir Andrius Erminai, Jonas Aničas, Marija Šnipaitė, Rafal Piesliak, Tauras Kensminas, Algis Kasparavičius, Rimantas Milkintas, Džiugas Šukys ir Marius Skudžinskas.

Organizatorių nuotr./Marija Šnipaitė, Narvalai, 2018 m.
Organizatorių nuotr./Marija Šnipaitė, Narvalai, 2018 m.

Šis projektas siekia keisti dabartinę Lietuvos kultūrinę situaciją bei mažinti kultūros atskirtį tarp Lietuvos sostinės ir nuo jos nutolusių regionų. Projekto metu norima skatinti šiuolaikinio meno pažinimą bei domėjimąsi juo mažesniuose Lietuvos miestuose, kuriuose pastebimas profesionaliojo meno renginių, pristatančių šiuolaikinį meną, trūkumas. 2015 m. projektas apėmė Rytų Lietuvos kraštą: Visagino, Švenčionėlių bei Šalčininkų savivaldybes, 2016 m. apsilankyta Šiaurės Rytų Lietuvos regiono miestuose: Rokiškyje, Ignalinoje bei Kupiškyje, o 2017 m. parodos bei edukacinės paskaitos buvo surengtos Vakarų Lietuvos regione: Šilutėje, Šilalėje ir Gelgaudiškyje. Sulaukus itin didelio susidomėjimo projektą nuspręsta pristatyti ir kituose Lietuvos miesteliuose, tad šį kartą pasirinkta, dar nelankyta, šiaurinė Žemaitijos dalis, kuri artima ir patiems menininkams, kadangi didžioji jų dalis yra įgiję skulptūros specialybę Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete.

„Infuzija“ – tai šiuolaikinės skulptūros, objektų ir instaliacijų grupinė paroda, kurioje dešimties Lietuvos skulptorių kūryba susipina vienoje erdvėje. Parodoje Lietuvos regionuose pristatomi skirtingų technikų ir konceptų darbai, siekiant supažindinti su skulptūrinio objekto formų įvairove ir pristatyti šią šiuolaikinio meno sritį atstovaujančių menininkų darbus.

Organizatorių nuotr./Jonas Aničas, Stebėtojas, 2017 m.
Organizatorių nuotr./Jonas Aničas, Stebėtojas, 2017 m.

Nors autoriai ir yra skirtingų kartų, keli jų – Tauras Kensminas ar Džiugas Šukys – neseniai baigę Vilniaus dailės akademiją, o Rimantas Milkintas, Nerijus ir Andrius Erminai, Algis Kasparavičius bei kiti – Lietuvos meno scenoje įsitvirtinę, gerai žinomi menininkai, tačiau juos vienijantis vardiklis yra konceptuali, naujų išraiškos formų skulptūros mene ieškanti kūryba. Autorių pristatomi kūriniai apima platų temų lauką: nuo socialinio, politinio šiandienos konteksto iki subjektyvių, tarpžmogiškų, egzistencinių temų bei grynai formalių aspektų, susijusių su skulptūros kūrinio formos ir tūrių konstravimo problemomis. Tad ši paroda kviečia lankytojus ne tik estetiškai patirti kūrinius, bet ir padiskutuoti apie šiuolaikinės Lietuvos skulptūros tendencijas ir skulptūrinio objekto galimybių įvairovę.

Projekto metu kiekviename mieste parodą seks edukacinė paskaita „Šiuolaikinės skulptūros tendencijos“, kurioje bus aptariamos šiuolaikinės skulptūros kryptys, procesai ir tendencijos bei supažindinama su ryškiausių užsienio bei Lietuvos autorių kūryba. Kartu su parodomis ir paskaitomis miestuose bus pristatytas katalogas atskleidžiantis iškiliausius bei projekte dalyvaujančius Lietuvos skulptorius ir jų kūrybą.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas