Eksponuojami kūriniai gimė Klaipėdoje. „Gimtojoje Ukrainoje vykstant karui mane priglaudė lietuvių šeima – neįtikėtino gerumo žmonės. Jų, ir daugelio kitų lietuvių dėka aš galiu tęsti menininkės veiklą“, – jausmingai pasakoja parodos autorė.
Natalija Didenko kurdama naudoja vytinanką – siluetų išpjaustymo iš popieriaus techniką. Su karpiniais susipažindino mama, kai jai buvo 5-eri, vėliau grafikos meną studijavo Nacionaliniam technikos universitete. Ukrainoje organizavo profesionaliojo meno parodas individualiai ir grupėse, įvairių projektų autorė, prizų laimėtoja. Pagrindinės kūrybos temos – juodai baltos istorijos apie meilę, tango šokį, moters grožį, porų santykį ir abstraktų džiaugsmą. Patinka minimalizmas, tad daug kas lieka nepasakyta, daug ką tenka žiūrovui atrasti pačiam.
Renginyje dailininkė prisiminė ir lemtingąją naktį, kai garsiai kaukiant sirenoms ir tolumoje sprogstant bomboms teko palikti namus. Tik vienas iš šios kolekcijos paveikslų atspindi siaubingą baimę, užklijuotus namų langų stiklus ir momentinį žmogus sielos susigūžimą karo akivaizdoje. Kiti – kupini šviesos ir vilties.
Kameriniame renginyje smuiku griežė Viktorija Heinrichs.
Nostalgiški prisiminimai kasdien grąžina į Kijevą, tačiau nuvijus liūdesį pačius gražiausius komplimentus Natalija išsako Lietuvos žmonėms, kurie tiesia pagalbos ranką jos tautiečiams. Klaipėdos miesto, miškų, jūros grožis praskaidrina kasdienybę ir suteikia minčių kūrybai. „Savo darbuose aš ieškau gyvenimo ir sielos buvimo žemėje prasmės. Lietuvos žemėje tikiuosi sutikti tuos, kurie įvertins ir supras mano darbus...“, – sako Natalija Didenko.
Paroda eksponuojama iki gegužės 31 d. I.Kanto bibliotekoje, Turgaus g.8, Klaipėda.
Įsigiję parodoje eksponuojamų darbų paremsite dailininkę.