„Šioms vietovėms gresia sunaikinimas. Buvo įvykdyta išpuolių aplink šias vietas esančiose buferinėse zonose, ir mes nežinome, kas nutiks ateityje“, – naujienų agentūrai AFP Paryžiuje sakė Pasaulio paveldo programos vadovas Lazare'as Eloundou.
Rijade rugsėjo 10–25 dienomis vyksiančiame Pasaulio paveldo komiteto posėdyje sprendimas greičiausiai bus priimtas remiantis ekspertų nuomone, kad minėtiems objektams akivaizdžiai gresia pavojus, pridūrė jis.
Į pasaulio paveldo objektų, kuriems gresia pavojus, sąrašą jau įtrauktas Ukrainos uostamiesčio Odesos centras. Keli jo pastatai buvo sugriauti liepos pabaigoje per išpuolį, kurį UNESCO pavadino begėdišku.
Liepos pradžioje Lvive buvo susprogdintas dar vienas istorinis pastatas, o JT institucija pareiškė, kad tai buvo pirmasis smūgis Pasaulio paveldo konvencijos saugomoje teritorijoje ir pirmasis Rusijos padarytas šios konvencijos pažeidimas nuo invazijos pradžios.
Nuo 2022-ųjų vasario 24-osios, kai Maskvos kariai įžengė į Ukrainą, žala buvo padaryta 270 Ukrainos kultūros objektų, suskaičiavo UNESCO.
Kyjivo istoriniame centre esantis Šv. Sofijos soboras kartu su Kyjivo Pečorų lauros vienuolynu yra vienas svarbiausių paminklų, atspindinčių XI a. pradžios architektūrinį ir monumentalųjį meną, rašoma UNESCO interneto svetainėje.
Į Pasaulio paveldo sąrašą jie įtraukti 1990-aisiais, o viduramžius menantis Lvivo senamiestis – 1996-aisiais.