Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Visą parą veikiančioje galerijoje „apiece! – M.Reklaičio kūrinys „Morph“

Rugsėjo 2 d. vitrininio pobūdžio galerijoje „apiece!, kurios strategija yra autonomiška kūrinio raiška, atidaroma tarpdisciplininė Mindaugo Reklaičio paroda „Morph“. Pagrindinė kūrinio probleminė ašis ir diskusinė tema – kintanti, adaptyvi ir performatyvi architektūra, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Mindaugas Reklaitis
Mindaugas Reklaitis / Asmeninio archyvo nuotr.

Ja siekiama peržengti konvencionalios architektūros ribas ir kartu su besivystančiomis technologijomis žengti į naujas, Lietuvoje mažai praktikuotos kritinės architektūros dimensijas.

Kūrinys, o tiksliau architektūrinę formą erdvėje kuriantis įrenginys (robotinis manipuliatorius), žiūrovams prieinamas visą parą ir apžiūrimas pro vitrininius langus, kviečia apmąstyti naujas architektūros realizavimo praktikos galimybes.

Erdvėje kuriančio įrenginio ir cikliško vaško, kaip medžiagos, tiekimo sistemos pagalba siekiama paneigti įprastas architektūros savybes, tokias kaip stabilumas ar materialumas ir spekuliuoti dinamiškų, performatyvių, kintamų erdvės formų tikrovėmis.

Modeliavimo įrenginys „Morph“ realiu laiku cikliškų procesų metu formuos nuolat kintantį architektūrinį objektą. Kitaip tariant, kūrinys, kaip gyvas organizmas, taps prototipu ateities architektūros scenarijams.

Kartu paroda taps stimulu diskusijoms apie ateities architektūrą, įtrauksiančioms architektus ir skirtingų architektūros procese dalyvaujančių šalių atstovus. Diskusijos vyks rugsėjo 11 d., pradžia 15 val.

Mindaugas Reklaitis – architektas ir vienas iš architektūros biuro „Sprik“ įkūrėjų. Šiuo metu dirba ekspozicijų architektu Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, Vilniaus dailės akademijoje studijuoja meno doktorantūrą ir tyrinėja performatyvią architektūrą kaip kritinę erdvinę praktiką. Be daugiau nei dešimties metų architektūrinės praktikos projektuojant apdovanojimų pelniusius pastatus Lietuvoje ir užsienyje,
M.Reklaitis dalyvavo ir įvairių nevyriausybinių organizacijų rengiamuose projektuose.

Architektas taip pat turi plačios patirties dirbant su Lietuvos paviljonais Venecijos meno ir architektūros bienalėse: 2018 m. buvo Lietuvos paviljono 16-ojoje Venecijos architektūros bienalėje projekto vadovas, 2019 m. – „Auksiniu liūtu“ įvertinto Lietuvos paviljono 58-ojoje Venecijos meno bienalėje bendraprodiuseris ir architektas, o 2021 m. – Lietuvos paviljono 17-ojoje Venecijos architektūros bienalėje prodiuseris.


Parodos kuratorės – Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė Diskusijos rengiamos bendradarbiaujant su Architektūros fondu Parodos, dizainas – Marek Voida

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Paroda veiks nuo rugsėjo 2 iki spalio 14 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais