Šį kartą visi menininkai ir kūrybiški kauniečiai buvo kviečiami teikti dizaino objektų idėjas, kurios būtų funkcionalios, atspindėtų Kauno savitumą, jo tradicijas ir šiandieninį miesto ritmą.
Geriausią įspūdį paliko šviečiančios „Salos“ ir dangčiai „Saulutė“ – šios idėjos labiausiai atitiko konkurso kvietimą teikti dizaino objektų idėjas, jos nesunkiai atkartojamos, gali būti vystomos ir plėtojamos.
„Džiugu, kad konkursas sulaukia vis solidžiau parengtų autorių darbų. Komisijai, kuriai norėčiau padėkoti už profesionalumą ir sklandų komandinį darbą, vertinant darbus teko nelengva užduotis – atrinkti būtent tokius, kurie ne tik efektingai atrodo vizualizacijose ir aprašymuose, bet kurie iš tiesų būtų funkcionalūs ir tarnautų miestiečių labui ne vien kaip dekoratyvūs akcentai“, – teigė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas, komisijos pirmininkas Saulius Rimas.
Šiame konkurso etape laimėtojais paskelbti Dariaus Augulio įmonės dizaino idėja „Diafragma“, Tado Vosyliaus idėja „Saulutė“, Švento Jokūbo kelio draugų asociacijos dizaino objektų idėja „Kaunas – Šv. Jokūbo kelio perlas“, Renato Šukio ir Karolio Kasikausko („Idwhite“ dizaino studija) dizaino objekto idėja „Sala“, viešosios įstaigos „Ars et mundus“ idėja „Skulptūrinė kompozicija Abraomui Mapu“ ir VšĮ „Inovatyvūs kūrybiniai projektai“ dizaino objekto idėjos „Fontanas“ ir „Ekomobilis“.
Dizaino objektus vertino nepriklausoma komisija. Ją sudarė menotyrininkė Vaida Almonaitytė-Navickienė, dizaineris Nauris Kalinauskas, Vilniaus Dailės Akademijos Dizaino Inovacijų Centras vadovas Marius Urbanavičius, architektas, Kauno savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus atstovas Algimantas Sprindys ir komisijos pirmininkas, Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas S.Rimas.
„Pateiktos idėjos buvo labai skirtingo lygio ir kokybės, todėl buvo sunku atrinkti laimėtojus, taikyti tuos pačius kriterijus visiems darbams. Buvo pateikta labai daug meninių kūrinių, bet ne dizaino elementų, trūko praktiškumo, funkcionalumo, įgyvendinimo galimybės ribotos.
Geriausią įspūdį paliko šviečiančios „Salos“ ir dangčiai „Saulutė“ – šios idėjos labiausiai atitiko konkurso kvietimą teikti dizaino objektų idėjas, jos nesunkiai atkartojamos, gali būti vystomos ir plėtojamos. Ateityje siūlyčiau kūrėjams labiau susitelkti į technologinę ir praktinę pusę, o ne tik į meninę raiškos formą“, – teigė komisijos narys, dizaineris Nauris Kalinauskas.
Iki rugpjūčio 11 d. menininkai konkursui „Kauno akcentai“ kviečiami teikti vaizduojamojo meno kūrinių idėjas, kurios simbolizuotų Lietuvos valstybingumą, įamžintų ir atspindėtų valstybės atkūrimo šimtmetį Kauno kontekste.
Konkursui siūlomi kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais, turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, originalios formos bei turinio. Kūriniai taip pat gali būti interaktyvūs ir šiuolaikiški, tačiau išlaikantys semantinį ir kompozicinį ryšį su pasirinkta teritorija.
Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ skelbiama internetinėje svetainėje http://akcentai.kaunas.lt