Algimantas Kunčius yra vienas iš tos autorių kartos, kuri paklojo pamatus lietuviškai fotografijos mokyklai rastis. Pradėjęs savo kūrybinį kelią XX amžiaus viduryje autorius tapo viena kertinių figūrų, formavusių meninės fotografijos principus ir įtvirtinusių fotografiją kaip meninę raišką. A.Kunčius iš savo kolegų ir bendražygių išsiskiria universalumu ir atviru erudito žvilgsniu į fotografijos temas bei žanrus.
Menininko darbų amplitudė apima beveik visą fotografijos žanrų paletę. A.Kunčius yra fiksavęs nepaprastus kultūros žmonių portretus, registravęs išeinantį ir naujai kylantį Vilniaus architektūrinį landšaftą, melancholiškai stebėjęs peizažo tolius, ištyrinėjęs antonimiškus aplinkos fragmentus.
Parodoje „Įsiklausymai“ pristatomos A.Kunčiaus fotografijos, kuriuose autorius neskubriu žvilgsniu stebi gamtos motyvus – „Dievo kūriniją“. Neskubėdamas laukia debesų konfigūracijos ar pavasario šviesos palytėtų sausuolių kompozicijos, kuri fotografijos lakšte pavirstų į tobulai susidėliojusią šešėlių ir šviesos žaismę.
„Reportažinis stilius man neegzistuoja“, – viename interviu yra sakęs Algimantas Kunčius. O tai nurodo į autoriaus siekį fotografuojant sustoti ir sulėtinti laiką. Nesiverčiant per galvą gaudyti reikšmingiausią momentą, bet būti kartu su savo artima ir stebima aplinka, kantriai laukti ir fotokameros užraktą nuspausti tik tada, kai aplinka sudėlioja optimaliausią savo atvaizdą. Kai kasdienybės ir gamtos fragmentai bei detalės išsidėsto tokia tvarka, kuri fotografiniame atspaude atgis savo kerinčiu tobulumu.
A.Kunčiaus atspaudų kokybiškumas dera ir su muzikalumu, šviesotamsos ritmais ir tonų pulsacija. „Fotoaparatas man tapo instrumentu „sugroti“ Vilnių ir savąjį laiką“, – sako menininkas. Ir tokie ciklai, ir pavienės fotografijos, kurios rodomos šioje parodoje, gali gimti tik tada, kai esi santarvėje su savo laiku, kai susipina pauzės ir pastebėjimai, kai įsiklausymas eina kartu su nustebimu.
Algimantas Kunčius gimė 1939 metais Pakruojyje. Studijavo teisę ir muzikos pedagogiką. Dirbo žurnale „Kultūros barai“ ir Lietuvos dailės muziejuje. 1969 m. su kolegomis įkūrė Lietuvos fotografijos meno draugiją (dabar Lietuvos fotomenininkų sąjunga). Parodose dalyvauja nuo 1967 metų. A.Kunčius yra apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ir meno premija bei Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu.
Paroda veiks iki 2025 metų sausio 11 dienos.