Pastaruosius šešerius metus jis gyvena ir kuria miškų apsuptyje. Todėl neatsitiktinai pasirinkta ir darbų ekspozicijos vieta – „Tech Arts“ galerija, pro kurios langus matosi siūbuojančios Valakampių pušys, rašoma pranešime spaudai.
Kūrėjo autobiografija spalvinga: augo ugniagesių šeimoje, gaisrinės pastate, baigęs mokyklą gyveno ir dirbo įvairius pagalbinius darbus Kembridže, Jungtinėje Karalystėje, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete įgijo molbertinės tapybos konservavimo ir restauravimo specialybę ir, kaip pats šmaikštauja, kurį laiką dirbo madingą darbą Vilniuje. Visi šie sodrūs ir kontrastingi gyvenimo potyriai susigulėjo menininkui keliaujant po Peru džiungles, Meksiką, kitas Pietų Amerikos šalis, susipažįstant su vietos kultūra, ar tiksliau šios kultūros likučiais. Šie tyrinėjimai R.Žigoniui leido pamatyti gyvenimą kaip fragmentą, suvokti jo baigtinumą ir tai buvo stiprus paskatinimas atsigręžti į savo paties kūrėjo pradą.
Gal todėl R.Žigonio kūriniai atkeliauja tarytum iš (ne)žinojimo įsčių. Panirdamas į pasąmonę menininkas grimzta į abstrakčias spalvines dėmes, vėliau kaip restauratorius vieną po kito atidengia vertingus sluoksnius, teptuku išskaptuoja erdvinius koridorius. Užmaskuota tamsa virsta akims pavojingomis klampaus smėlio angomis. Iš jų sulig kiekvienu širdies dūžiu, sulig kiekviena kopa ir vandens purslu pasirodo personažai. Plečiantis ryšių saitams jie virsta miško plaučiais.
„Apmąstant parodos esmę, tapybos darbuose žvelgiu į bežodę erdvę, į vidinį pasaulio peizažą. Kalnai ir slėniai, jūros ošimas bei antropomorfiniai elementai. Ši paroda – tai įkvėpimo įkūnijimas per man artimų formų žaismą. Širdis yra kaip taurė – ji prisipildo, kai darome tai, kas mums artima, o dalindamiesi su kitais vėl joje sukuriame vietos naujai energijai. Šiuolaikinio pasaulio nerimastyje tai yra vienintelis prieglobstis, kuriame galime atrasti nusiraminimą. Būtent šioje dimensijoje užgimsta žmogiškumas. Širdis yra esminė, neišsemiama jėgainė – jei jos suteikiame savo veiksmams, iškart pasijunta tikrumas“, – apie kūrybos procesus ir parodos koncepciją pasakoja R.Žigonis.
Ekspoziciją sudaro 20 tapybos darbų. Pastarieji autoriaus paveikslai netenka aiškiai atpažįstamų pavidalų ir tampa pačios formos dalimi. Gamtiškos, kūniškos spalvos yra pralaidžios meilės šviesai. Dalies darbų pavadinimuose – jaustukus ir pojūčius nusakantys žodžiai. Jie – gairės, lydinčios žiūrovą į kūrinio pasaulį, kaip ir galerijos patalpoje tyvuliuojanti atspindžio jūra. Menininkas kvies įsitraukti į šį potyrių žaidimą: nuskenuoti prie darbų esantį QR kodą ir pasidalinti savo refleksijomis bei asociacijomis.
R.Žigoniui parodos organizavimas yra ne vien harmoningas kūrinių išeksponavimas galerinėje erdvėje. Kartu tai ir galimybė pasidalinti savo kūrybos įkvėpimo šaltiniais. Parodoje „Širdies dimensija“ vyksiančiuose renginiuose bus kviečiama pažinti įvairias kultūras ir pažadinti kūrybingumą:
– vasario 15 d. 19.00 val. planuojamas susitikimas su Huni Kuin (Brazilija) tautos atstovais. Jie pristatys dokumentinį filmą apie savo kultūrą. Tai puiki galimybė pasisemti išminties, klausantis pasakojimų apie Amazonijos žmonių kultūrą, jų santykį su gamta, kolonizacijos poveikį ir iššūkius, su kuriais susiduria jų senosios tradicijos.
– vasario 21 d. 17.00 val. vyks susitikimas ir improvizuotos istorijų kūrimo dirbtuvės su kūrybininku, tekstų autoriumi, filmų scenaristu ir „carVertical“ kūrybos padalinio vadovu Gediminu Cibulskiu.
– vasario 17 d. 17.00 val. vyks atviro rato susitikimas, kurio tema – kūrybinius procesus lydinčios vidinės kelionės, egzistenciniai išgyvenimai, įsiklausymas į gamtos ritmą ir įkvėpimas.
– vasario 25 d. 17.00 val. bus surengta filmo apie Mariją Gimbutienę „Ateities pajauta“ peržiūra ir susitikimas su filmo autoriais Rasa Balte Balčiūniene ir Gintaru Šepučiu.
Parodos veikimo laikotarpiu vasario 10–25 d. menininkas galerinėje erdvėje, greta Valakampių miško, įsikurs laikiną studiją, su jam įprasta kūrybine rutina bei ritualais. Taip R.Žigonio kūrybą papildys dar vienas dėmuo – ryšys su parodos žiūrovais. Lankytojų potyriai, refleksijos taps kūrinių dalimi.
Paroda atidaroma vasario 10 d. 14.00 val. „Tech Arts“, Vaidilutės g. 79, Vilnius
Paroda veiks vasario 10–25 d.
Galerijos darbo laikas: II–VII 12–18 val.
Parodos lankymas nemokamas