Šiuo metu muziejus veikia laikinose patalpose Vokiečių gatvėje. Tiesa, rūmus prieš tai dar reikės sutvarkyti ir pritaikyti muziejaus veiklai.
„Padarysime viską, kad 30 metų apleistas pastatų kompleksas ypatingoje Vilniaus vietoje kaip įmanoma greičiau taptų vilniečių ir miesto svečių mėgstama ir dažnai lankoma vieta“, – kalbėjo Vilniaus miesto muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė.
Muziejui labai reikia naujų patalpų: kol kas jis neturi erdvių nuolatinei miesto pažinimo ekspozicijai, edukacijoms, rinkinių saugojimui ir laikinai veikia Vokiečių gatvės gyvenamojo namo pirmajame aukšte. Renginiai dabar organizuojami tik nedidelėje ekspozicijos erdvėje ir tai gerokai riboja dalyvių skaičių bei renginių formatą.
Nepaisant to, Vilniaus muziejus labai populiarus. Per beveik dvejus veiklos metus parodas jau aplankė beveik 25 tūkst. žmonių. Muziejus nuo pat atidarymo bendradarbiauja su daugiau kaip 60 kitų Lietuvos ir užsienio institucijų bei privačių kolekcininkų ir pristato jų rinkiniuose esančius eksponatus muziejaus parodose.
Rudenį buvo paskelbtas architektūrinis konkursas istorinių Kirdiejų rūmų komplekso pertvarkymui. Sulaukta 5 pasiūlymų. Jau kitą savaitę ekspertų komisija įvertins juos ir išrinks nugalėtoją.
Muziejus užims 1244 kv. m. Pirmajame pagrindinių rūmų aukšte galėtų įsikurti lankytojų centras, edukacijų erdvė, skaitykla, suvenyrų parduotuvė ir knygynas. Antrajame aukšte galėtų veikti nuolatinė Vilniaus pažinimo ekspozicija. Trečiajame (palėpėje) – laikinosios parodos. Buvusioje rūmų oficinoje (anksčiau buvusios dirbtuvės, pagalbinės patalpos), paskelbus viešąjį nuomos konkursą, galima įrengti kavinę.
Buvusioje vežiminėje galėtų atsirasti konferencijų erdvė, muziejaus administracija ir eksponatų saugykla. Kirdiejų rūmų kieme būtų galima eksponuoti didesnio formato, lauko sąlygoms tinkančius, su Vilniaus istorija susijusius objektus, o šiltuoju metų laiku vyktų renginiai, svečių lauktų lauko kavinė.
Galutinį sprendimą miesto Tarybos nariai planuoja priimti kovo 29 d. Vilniaus miesto muziejus Kirdiejų rūmuose galėtų pradėti veikti 2026 metais.