Pavyzdžiui, sniego senis buvo viduramžių fenomenas, statytas labai sumaniai ir apgalvotai. Tais laikais, kai išraiškos priemonės buvo ribotos, sniegas buvo tarsi iš dangaus nukritusios nemokamos meno priemonės. Vienas iš populiarių užsiėmimų poroms buvo išeiti pasivaikščioti po miestą ir apžiūrėti laikinus meno kūrinius.
Kai kuriuos jų kūrė garsūs menininkai, tarp jų ir devyniolikmetis Mikelandželas, kuriam 1494 m. Florencijos valdovas užsakė dvaro kieme išdrožti sniego žmogų. Vadovaukitės šiais patarimais, kad sukurtumėte tobulą sniego senį.
1511 m. stebuklas įvyko per šešias savaites, kai buvo minusinė temperatūra, vadinama Mirties žiema. Briuselio miestas buvo padengtas sniego seniais – įspūdingais paveikslais, kurie pasakojo istorijas ant kiekvieno gatvės kampo. Kai kurios iš jų buvo politinio pobūdžio, piktos, nukreiptos prieš bažnyčią ir vyriausybę. Kai kurios buvo visiškai pornografinės. Briuselio gyventojams tai buvo jų Vudstokas, lemiamas meninės laisvės momentas. Bent jau iki pavasario, kai belgai susidūrė su pražūtingais potvyniais.
Snieguolės taip pat dalyvavo viename kruviniausių ankstyvosios Amerikos istorijos įvykių – 1690 m. Šenektadžio žudynėse. Tuo metu Šenektadžio fortas dabartinėje Niujorko valstijoje buvo atoki olandų gyvenvietė, kuriai nuolat grėsė užpuolimas. Tačiau užšalusius vartus saugoję kareiviai paliko porą sniego senių savo poste, kad šie saugotų miestą, kai išvyko gelbėtis nuo pūgos. Jiems nežinant, artėjo 210 prancūzų kanadiečių karių ir Amerikos indėnų kontingentas. Daugiau nei tris savaites keliavę per kelius siekiančią sniego pusnį, jie nesibaimino sniego senių ir įsiveržė į fortą, nužudydami 60 kaimelio gyventojų.
Jei baiminatės, kad sniego senių klestėjimo laikai jau praėjo, nesijaudinkite: sužinojau, kad sprogstančių sniego senių istorija kuriama ir šiandien.
Nuo 1818 m. Ciuricho gyventojai kasmet švenčia pavasario pradžią sprogdindami sniego senį. Trečiąjį balandžio pirmadienį prasideda „Sechseläuten“ šventė. Medvilninis sniego senis, vadinamas Böögg, pripildomas dinamitu ir kepėjų, kalvių ir kitų amatininkų gėrybėmis. Paradas baigiasi tuo, kad Böögg užkeliamas ant 40 pėdų aukščio laužo krūvos. Petro bažnyčios varpams nuskambėjus šešis kartus, taip simbolizuojant žiemos pabaigą, krūva uždegama. Kai sniego senis sprogsta, laikoma, kad žiema oficialiai baigėsi – kuo trumpiau degs, tuo ilgesnė bus vasara.