Literatūros ir meno archyvas
Literatūros ir meno archyvas siūlo įvairių parodų, skirtų garsioms Lietuvos kultūros moterims.
Čia galima pasidomėti ir rašytojos Ievos Simonaitytės, aktorės Onos Knapkytės, moterų, dalyvavusių Lietuvos partizaniniame kare, istorijomis. Parodų yra ir daugiau, tad užsukite paspaudę čia.
Moterų visuomeninė ir kultūrinė veikla tarpukario Lietuvoje
Tarpukario Lietuvoje veikė nemažai moterų draugijų ir organizacijų, kurių bendras tikslas buvo kurti krikščioniškųjų vertybių siekiančią visuomenę. Šios draugijos ir organizacijos veikė įvairiose srityse: socialinėje, moterų teisių, švietimo, kultūros, turėjo savo ligonines, prieglaudas, mokyklas.
Organizacijų ir draugijų veikloje dalyvavo gerai žinomos visuomenės veikėjos M.Galdikienė, P.Pikčilingienė, A.Sereikytė, dr. V.Karvelienė, S.Čiurlionienė, O.Mašiotienė, M.Žmuidzinavičienė ir kt. Aplankykite parodą čia.
„The Feminist Institute Digital Exhibit Project“
Šis institutas įkurtas stengiantis feminizmo meną padaryti labiau prieinamą. „Google Arts and Culture“ siūlo 10 pasakojimų apie vieną pirmųjų feminizmo amerikiečių mene balsų Mary Beth Edelson, kuri garsiojoje „Paskutinėje vakarienėje“ vietoje Jėzaus Kristaus ištapė Amerikos modernizmo motiną Georgia O'Keeffe.
Taip pas siūloma peržiūrėti ir vienos svarbiausių šiuolaikinių menininkių Cindy Sherman virtualią parodą.
Galiausiai meno mėgėjai galės pasivaikščioti po M.B.Edelson bei maištingosios Judithos Bernstein tapybos studijas. Aplankyti instituto galeriją galite čia.
Marie Curie muziejus
Marie Curie muziejus stovi pirmame vieno seniausių Curie instituto pastato aukšte. Šis pastatas – trečioji ir paskutinioji garsios mokslininkės, Nobelio premijos laureatės laboratorija. Nuo 1915 metų, čia ji praleido 20 metų.
Virtuali paroda siūlo 11 pasakojimų apie M.Curie biurą, atradimus ir gyvenimą. Aplankyti muziejų galite čia.
Feminizmo biblioteka
Feminizmo biblioteka – didžiulė Londono feminisčių kūrybos biblioteka. Ji siūlo 4 pasakojimus apie pačios institucijos istoriją, XXI a. feminizmą bei „Antrosios bangos“ feminizmo judėjimą. Užsukti į biblioteką galite čia.
„Road to Equality“
„Road to Equality“ – didžiulis „Google Arts and Culture“ skaitmeninis projektas, kuriame švenčiamas moterų teisių įsigalėjimo Anglijoje šimtmetis.
Čia feminizmo problemos nagrinėjamos ne tik iš menininės perspektyvos. Čia žvilgtelėti ir į moterų veiklą parlamente, moterų judėjimą palaikiusių vyrų istorijas bei daug kitų. Norėdami pasižvalgyti išsamiau spauskite čia.
„Marion Adnams: A Singular Woman“
Marion Elizabeth Adnams garsėjo sapniškais motyvais išsiskiriančia tapyba, įkvėpta siurrealizmo judėjimo. Nors jos darbų galima rasti ir daugumoje viešai prieinamų kolekcijų, šiandien jos kūryba daugelio pamiršta.
Anglijoje esančio miesto Derbio muziejus ir galerija su „V21 Artspace“ siūlo virtualią parodą, kurią galima pamatyti čia.
Asmeninė Vivienne'os Westwood batų kolekcija
„V21 Artspace“ siūlo garsios madų dizainerės Vivienne'os Westwood 15 metų rinktos batų kolekcijos parodą.
Menininkė gerai žinoma kaip punk ir new wave mados kūrėja. Kartu su Malcolmu McLarenu ji taip pat įkūrė ir „Sex boutique“.