5 patarimai, kaip saugiai maudytis

Maudymosi sezonas jau prasidėjo. Tačiau prieš nerdami į vandens telkinius, perskaitykite šiuos, tinklalapyje lifeslittlemysteries.com pateiktus patarimus, kad išvengtumėte įvairių nelaimių.
Žaliųjų ežerų pakrantes labiausiai mėgsta jaunimas.
Žaliųjų ežerų pakrantes labiausiai mėgsta jaunimas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tikriausiai daug žmonių jau ne kartą yra girdėję, kad einant maudytis būtinai reikia kūną pasitepti kremu nuo saulės, kad plaukiojant su valtimi reikia vilkėti gelbėjimosi liemenę ar kad negalima prie vandens palikti neprižiūrimų vaikų. Tačiau yra keletas dalykų, apie kuriuos mažai kalbama, tačiau važiuojant prie jūros ar kito vandens telkinio, juos žinoti ypač būtina.

Važiuodami prie jūros su savimi visada turėkite acto

Jeigu sau ramiausiai gulite ar plaukiojate vandenyje ir staiga pajuntate stiprų deginantį kojos ar rankos skausmą, gali būti, jog jums įgėlė medūza. Pasak medikės Jennifer Ping, žmonės yra klaidingai įsitikinę, kad įgeltą vietą nustos skaudėti, jeigu jie ją aplies alkoholiu. Tiesą sakant alkoholis, pasak J.Ping, situaciją gali tik dar labiau pabloginti. Pats geriausias vaistas – actas, nes aukštas jo rūgštingumas puikiai išvalo žaizdą.

Apipylę skaudančią vietą actu pasistenkite išvalyti visus likusius medūzos čiuptuvėlius, tai padarysite su kreditine kortele ar kitu plokščiu daiktu.

Plaukiokite netoli kranto

Ar esate kada nors pajutę, kad visiškai netikėtai labai stipriai atitolote nuo kranto? Jums pasisekė, jeigu sugebėjote grįžti gyvas. Gali būti, kad nuo kranto taip stipriai nutolote dėl jus nunešusios povandeninės potvynio bangos, kuri atsiranda kiek toliau nuo kranto. Šios potvynio bangos yra nepaprastai galingos, todėl beprasmiška stengtis plaukti prieš jas – jūs tik be reikalo pervargsite.

Norėdami sugrįžti į krantą, verčiau plaukite paraleliai kranto linijos, potvynio bangos dažnai būna gan siauros, todėl iš jų galima gan greitai ištrūkti.

Stenkitės negerti baseino vandens

„Baseinas yra tarsi bendra vonia, tik be šampūno, – šmaikštauja dr. Thomas Boyce, infekcinių ligų specialistas. – Į baseinus pilamas chloras bakterijas išnaikina ne iš karto, o kriptosporidijų, tiesą sakant, jis išvis neišnaikina. Kriptosporidiazė yra žarnyno liga, pasireiškianti viduriavimu, imuninėmis ligomis sergantiems žmonėms ši infekcija netgi gali baigtis mirtimi.“

Šokdami į vandenį užsispauskite nosį

Įvairiuose vandenyse gausu gan nemalonių mikrobų ir bakterijų, viena nemaloniausių laikoma „smegenis ryjanti“ ameba. Ameba – Naegleria fowleri – maudantis iš vandens patenka į nosį, nukeliauja į smegenis ir pradeda naikinti smegenų audinius. Ši ameba gyvena šiltuose upėse ir ežeruose.

Nors šiomis amebomis žmonės užsikrečia nedažnai, tačiau tokios ligos beveik visuomet baigiasi mirtimi. Amebos labiausiai paplitę pietinėse šalyse, todėl važiuodami ten įsidėmėkite šį patarimą – prieš šokdami į vandenį visuomet užsikimškite nosį.

Jeigu plaukiodami pavargstate, apsiverskite ant nugaros

Jeigu kada nors atsidursite vandenyno viduryje ir nematysite kranto, nepanikuokite. Jūs privalote išlikti ramus, kad išsaugotumėte jums reikalingą energiją, kol kas nors atvyks jūsų išgelbėti. Jeigu pavargote plaukti, apsiverskite ant nugaros ir giliai kvėpuokite, pasistenkite daug nejudėti ir nepanikuoti.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai