1. Dydis. Prieš pradedant gilintis į kompiuterio specifikacijas, jums reikėtų nuspręsti, kokio dydžio įrenginys jums reikalingas, nes tai lems komfortabilumą. Jei judėsite daug, o kompiuteris bus didelis, tuomet jis virs ne pagalbininku, o našta. Nešiojamieji kompiuteriai paprastai skirstomi pagal jų ekrano dydį, dažnai dydis lemia ir kompiuterio svorį. Kaip nurodo D.Jaudegis, pirkėjai dažniausiai ieško 14-15 colių įstrižainės kompiuterių, tačiau turint specifinių poreikių, reikėtų rinktis kitų išmatavimų įrenginius.
Kaip pavyzdį jis pateikia modelį „Dell XPS 13“. „Tai kompiuteris, kuris tinka dažnai keliaujantiems žmonėms. Jo korpuso dydis atitinka 11 arba 12 colių kompiuterius, tačiau jis turi 13 colių ekraną. „Dell“ išvystė „Infinity edge“ technologiją, kuri leidžia atsisakyti apvado aplink ekraną. Kompiuterio korpusas padarytas iš aliuminio lydinio ir anglies pluošto, todėl labai lengvas“, – dėsto ekspertas.
Tradiciškai 11-12 colių kompiuteriai būna lengvesni, tačiau mažiau funkcionalūs; 13-14 – geriausias funkcionalumo ir mobilumo santykis; 15 colių kompiuteriai yra populiariausi ir naudojami, kai nereikia dažnai keisti darbo vietos. Didesnių išmatavimų kompiuteriai – 17-18 colių ir didesni – dažnai naudojami kaip žaidimų ar pramogų platformos.
D.Jaudegis namams siūlo rinktis AIO (All in one – viskas viename) tipo kompiuterius. „Namie jums reikalingas didesnis ekranas, kad galėtumėte dirbti, didelė kieto disko talpa, kad galėtumėte sutalpinti visas nuotraukas bei filmuotą medžiagą. Kažkada 17 colių ekranas atrodė milžiniškas, tačiau dabar paplitęs 24 colių – todėl rekomenduočiau rinktis „Dell Inspiron 24 5000 All-in-One“ kompiuterį, kuris, skirtingai nei stalinis, ne tik tenkina visus poreikius, bet ir yra ergonomiškas“, – pataria ekspertas.
2. „Vidiniai komponentai“. Kaip nurodo „ACC Distribution“ atstovas, dažnai renkantis kompiuterį atkreipiamas dėmesys į tokius dalykus kaip procesorius, operatyvioji atmintis ar ekrano dydis, tačiau užmirštami kiti, ne mažiau svarbūs kriterijai, kaip garantija, korpuso savybės, produkto testo rezultatai. Paprastam vartotojui lieka „nematomos“ ir technologinės naujienos, kurios slepiasi kompiuterio viduje.
Jis atkreipia dėmesį į dvi iš jų: „Full HD“ ekraną ir puslaidininkinį (SSD) diską. „Full HD“ ekranas vienu metu gali vaizduoti gerokai daugiau informacijos. Dar viena naujovė – net ir biudžetinės klasės kompiuteriuose atsiradę puslaidininkiniai (SSD) diskai. Palyginti su tradiciniais diskais, SSD diskai yra žymiai greitesni, pasižymi atsparumu mechaniniams sukrėtimams, yra daug tylesni“, – dėsto jis.
Atsižvelgiant į šiuos parametrus, D.Jaudegis, pavyzdžiui, moksleiviams siūlo rinktis kompiuterį su „Core“ procesoriumi. „Jei poreikiai mažesni, tuomet rinkitės kompiuterį su „Core i3“ procesoriumi, jei didesni – su „Core i5“. Esant tokio amžiaus, svarbi ir išvaizda, todėl rekomenduoju „Dell Inspiron 5000“ seriją: jis išsiskiria plačia spalvų gama, dauguma jų turi malonų ir patogų paviršių“, – teigia ekspertas.
D.Jaudegis rekomenduoja „ASUS A540“, „ASUS X556“, „Lenovo IdeaPad 510s“ ir „Lenovo IdeaPad 700“ kompiuterius. „Jie turi tvirtus ir gerai aušinamus korpusus bei ilgaamžę bateriją, pasižymi kokybišku vaizdu ir garsu“, – privalumus dėsto ekspertas.
Pasak jo, į visus ASUS nešiojamuosius kompiuterius yra įdiegta „IceCool“ technologija, užtikrinanti, kad nešiojamojo kompiuterio vidutinė darbinė temperatūra neviršytų 28-35 laipsnių (korpusas praktiškai šaltas), o „ASUS X556“ kompiuteryje veikia naujo tipo polimerų baterija, pasižyminti gerokai ilgesniu darbo laiku, nei standartinės ličio jonų baterijos.
3. Baterija. Jei nuolat dirbate vienoje vietoje, tuomet nereikėtų nuogąstauti dėl baterijos veikimo trukmės, tačiau nešiojamasis kompiuteris ir yra nešiojamas, kad galėtumėte judėti iš vienos vietos į kitą. Dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo ir mobilumo, baterija yra vienas svarbiausių kriterijų, renkantis kompiuterį.
Kiekvienas gamintojas turi savo „žvaigždę“, kuri išsiskiria ilgai veikiančia baterija. „Lenovo“ – „ThinkPad“ šeimos atstovai, „Asus“ – „Zenbook“ ir „Chromebook“, „Dell“ – „Inspiron“.
4. Multifuncionalumas. Prieš kelis metus buvusios populiarios planšetės traukiasi nuo scenos, tačiau nešiojamųjų kompiuterių gamintojai iš jų pasimokė, kaip praturtinti savo gaminamus įrenginius. „Visame pasaulyje sparčiai populiarėja daugiafunkciniai arba „Du-viename“ kompiuteriai – šių įrenginių liečiamą ekraną galima pakreipti iki 360 laipsnių kampu ir dirbti vienu iš keturių būdų: nešiojamojo kompiuterio, planšetės, atremtos planšetės ir pastatytos planšetės“, – sako vienas iš „ACC Distribution“ vadovų.
Ekspertas moksleiviams ir studentams siūlo rinktis „Lenovo Yoga YOGA 510“. Kompiuteris turi 360 laipsnių kampu pakreipiamą 14 colių liečiamą ekraną, našų „Intel Core“ procesorių, iš apačios apšviečiamą klaviatūrą.
Reiklesniam klientui tiktų „ASUS Zenbook Flip UX360“ ir „Lenovo Yoga YOGA 910“ su 13,3 colio ekranu, ypač plonu (apie 14 mm) ir lengvu (apie 1,3 kg) korpusu, ilgai veikiančia baterija (10-12 val.), kokybišku vaizdu bei garsu, daugybe kitų privalumų.
„Dell Inspiron 7359“ modelis išsiskiria tuo, kad korpuse yra įstatomas pieštukas, kuriuo galima rašyti, piešti ar tiesiog maigyti smulkias ikonėles. Šis kompiuteris tinka dizainu ir piešimu besidomintiems žmonėms.
5. Komfortabilumas. Medikai turi ne vieną rekomendaciją, kaip dirbti su kompiuteriu – ir dėl laikysenos, ir dėl akių. Skirtingi gamintojai taip pat rūpinasi įrenginių naudotojų savijauta, todėl tobulina įvairias technologijas.
„ACC Distribution“ ekspertas mini, kad ASUS savo kompiuteriuose įdiegęs technologija „Splendid“: vartotojas gali pasirinkti spalvų vaizdavimą kompiuterio ekrane, tarkime, mažiau melsvų atspalvių, daugiau šiltesnių spalvų, ir taip saugoti savo regėjimą.
Kitas gamintojas – „Lenovo“ – savo kompiuteriuose diegia IPS technologija. Pavyzdžiui, Lenovo „IdeaPad 510s“ ir „IdeaPad 700“ kompiuterių ekranai išsiskiria ypač tikrovišku spalvų vaizdavimu, dideliais horizontaliuoju ir vertikaliuoju matymo kampais.