Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 poros vietovių, kurių pavadinimus painioja amerikiečiai

Praėjusią savaitę paaiškėjus, kad įtariami Bostono maratono sprogdintojai yra kilę iš Čečėnijos, socialinė žiniasklaida JAV pratrūko kaltinimais Čekijos respublikai – šios šalies ambasadorius JAV net išplatino pareiškimą, kuriame jam teko aiškinti amerikiečiams, kad Čekija ir Čečėnija – du labai skirtingi dariniai.
Australija ir Austrija
Australija ir Austrija / 123rf.com nuotr.

„The Week“ priminė dar penkias vietoves, kurias JAV gyventojai mėgsta painioti:

1. Australija ir Austrija.

2007 metais prezidentais George'as W. Bushas padėkojo Australijos premjerui, kad šis aplankė Austrijos karius Irake. Šias valstybes taip dažnai painioja, kad Austrijos turistinėse parduotuvėse pardavinėjami marškinėliai su užrašu „Austrijoje nėra kengūrų“. Tačiau reikia pripažinti, kad ne tik JAV gyventojams maišosi dviejų panašiai skambantys valstybių pavadinimai. 2010 metais per G20 susitikimą Pietų Korėjoje valstybių lyderiams buvo įteiktos dovanos – tradiciniais jų šalies apdarais papuoštos lėlės. Australijos ministrė pirmininkė Julia Gillard gavo lėlę, kuri buvo aprengta tautinių austrišku kostiumu.

2. Švedija ir Šveicarija.

Aktorė Jessica Alba susilaukė nemažai pašaipų 2009 metais žurnalistui pareiškusi, kad reikia „būti neutraliems... kaip Švedija“. Vėliau ji gynėsi, kad ir Švedija išlaikė neutralitetą per Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau šalys pakankamai dažnai yra painiojamos, ir yra net sukurtas interneto puslapis „swedennotswitzerland.com“, kuriame aiškinami pagrindiniai skirtumai tarp dviejų valstybių.

3. Slovakija ir Slovėnija.

Abu pavadinimai prasideda su „slov“ ir baigiasi su „-ija“. Abi jos tapo nepriklausomomis paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Abiejų jų vėliavos – panašios. Atrodytų, tikrai lengva supainioti. Tačiau Slovakija anksčiau buvo Čekoslovakijos dalimi ir yra prie Lenkijos, tuo tarpu Slovėnija buvo Jugoslavijos sudėtyje ir ribojasi su Italija. Ne tik amerikiečiai painioja šias valstybes – susigėdus teisintis teko ir valstybių prezidentams, Jungtinių Tautų atstovams ir net Olimpinio komiteto pareigūnams. Slovakų turizmo svetainėje juokaujama, kad kartą per mėnesį abiejų valstybių ambasadų darbuotojai susitinka ir apsikeičia neteisingai adresuotais laiškais.

4. Urugvajus ir Paragvajus.

Urugvajus gali džiaugtis paplūdimiais Atlanto vandenyno pašonėje. Paragvajus net neturi priėmimo prie vandenyno. Urugvajaus politikai įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas, populiariausios Paragvajaus politinės partijos kandidatas į prezidentus yra pareiškęs, kad nusišautų sau sėklides, jeigu sužinotų, kad jo sūnus nori vesti vyrą. Netgi ant žymaus knygų apie keliones autoriaus Johno Gimlette knygos apie Paragvajų viršelio dizaineriai sumaišę išspausdino Urugvajaus vėliavą.

5. Oklandas JAV ir Oklandas Naujojoje Zelandijoje.

Nors lietuviškai šie du miestai turi net tą patį pavadinimą, originalūs jų pavadinimai skiriasi – Oakland ir Auckland. 1985 metais Kalifornijos studentas po atostogų Vokietijoje mėgino grįžti namo Oklandą JAV, tačiau įsėdo į lėktuvą į Naująją Zelandiją. Nors bilietą jis nusipirko į tą Oklandą, tačiau įlipo į lėktuvą, skrendantį į kitą pasaulio kraštą. Visgi oro linijos jam įteikė nemokamą bilietą, ir po dienos Naujojoje Zelandijoje jis grįžo į JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai