„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Aerografiją pamėgęs palangiškis metė vadybininko darbą, supratęs: dabar arba niekada

Vos įžengus į Klaipėdos „Kultūros fabriko“ kiemą, kur liepos 8-10 dienomis vyksta antrasis tatuiruočių meistrų festivalis „Memel Tattoo Convencion“, akis krypsta į palapinėje besidarbuojantį Donatą Valčiuką. Palangiškis yra aerografijos dailininkas. Iki šiol šia veikla tik kaip pomėgiu užsiėmęs vyras nuo rudens meta vadybininko darbą ir aerografija užsiims „pilnu etatu“.
Aerografija
Aerografija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Aerografija iš esmės yra spalvinimo menas. Ši technika dažniausiai naudojama automobilių ir motociklų (taip pat motociklininkų šalmų, kitos atributikos) apipavidalinime, didelio formato plakatų gamyboje, interjere, galima išpiešti net buitinę techniką. Iš esmės naudojant šią techniką galima išpiešti praktiškai viską, ką tik norime.

Pats procesas šiek tiek primena tatuiravimą. „Tikriausiai dėl to mane čia ir pakvietė“, – juokėsi tatuiruočių meistrų festivalyje dalyvaujantis Donatas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografijos technika išpieštas motociklininko šalmas

Lūžis įvyko sukūrus vaikų ligoninės interjerą

Donatas pasakojo ilgą laiką neradęs, kur save realizuoti, nors meno gyslelę turėjo nuo mažens.

Apie tai, kad yra kažkokia aerografija palangiškis sužinojo iš „Discovery“ laidų. „Pamačiau kažkokius amerikiečius piešiančius. Labai įdomu buvo, kaip jie tai daro. Užkabino. Supratau, kad tai gali būti mano dalykas“, – pasakojo aerografijos dailininkas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografija

Nors dabar pagrindiniai jo užsakymai atkeliauja iš baikerių, kuriems Donatas gražina šalmus ir motociklus, vienas pirmųjų jo, kaip aerografo, darbų buvo visiškai kitoks: jis piešė Klaipėdos miesto ligoninėje. Tada, kaip sako Donatas, jis ir suprato, kad jau yra pakankamai gerai įvaldęs aerografijos meną.

„Turėjau tokį labdaros projektą Klaipėdos miesto ligoninėje Infekcinių ligų vaikų skyriuje. Ten išpiešiau didelę sieną. Užtruko ilgai, bet išėjo gražiai“, – pasakojo pašnekovas, pridūręs, kad nuo to laiko jam labiausiai ir patinka daryti interjero projektus. Tačiau tokių užsakymų nėra daug.

Netrukus Donatą „surado“ baikeriai: vienas per kitą sužinojo apie talentingą aerografijos specialistą ir prašė pagražinti jų motociklus.

„Užsakymai labai įvairūs. Vieni mėgsta mirties tematiką – kaukoles, giltines, kiti nori kažko švelnesnio. Nemažai būna užsakymų su karine tematika. Viskas priklauso nuo žmogaus“, – pasakojo Donatas, į tatuiruočių festivalį atsivežęs vieną iš savo rankomis išpieštų šalmų. Ant jo – motyvas iš multiplikacinio filmuko „Ežiukas rūke“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Aerografija

Tačiau jis čia atsirado ne dėl to, jog šalmo savininkui patinka šis filmukas arba ežiai. Tiesiog jo valdomos įmonės pavadinimas susijęs su šio gyvūno pavadinimu.

Aerografijos piešinius Donatas kuria jau beveik 7 metus. Tačiau iki šiol tai nebuvo pagrindinė jo veikla, daugiau pomėgis. Nuo šių metų rudens vyras apsisprendė keisti savo gyvenimą ir mesti vadybininko darbą bei bandyti pragyventi vien tik iš aerografijos užsakymų.

Ar tai įmanoma? „Pagyvensim pamatysi“, – šypteli. Pasak jo, Lietuvoje aerografija nėra tokia populiari kaip JAV, tad užsakymų nėra labai daug, o aerografijos dailininkų – ne vienas.

„Aerografija yra truputį jau užmirštas dalykas. Lietuvoje apskritai ši kultūra nėra tokia stipri ir paplitusi, kaip pavyzdžiui Skandinavijoje, Rusijoje ar JAV. Bet aš vis tiek bandysiu iš to pragyventi. Dabar arba niekada“, – sakė pašnekovas.

Užsakyto darbo kaina labai priklauso nuo daikto būklės: ar piešti reikia ant naujo šalmo, ar jau naudoto, pabraižyto.

„Tokį pirmiausia reikia atgaivinti, paremontuoti. Aš atiduodu šalmą kaip naują. Šalmo aerografija kainuoja iki 150 Eur. Automobilio kapotas – apie 200 Eur.

Kaina priklauso ir nuo piešinio, net nuo žmogaus ir paties užsakymo. Jeigu man tai įdomu, galiu padaryti labai pigiai“, – neslėpė Donatas, pajuokavęs, kad užsakovai turėtų naudotis proga, kad kol kas jis daro „labdarą“. Nes nuo rudens, kai iš aerografijos gyvens, jis nuolaidų darys mažiau.

„Jeigu nepavyks, visada vėl galiu būti vadybininku“, – juokavo aerografikos dailininkas.

VIDEO: Aerografija užsiemantis palangiškis Donatas Valčiukas savo gyvenimo be meno neįsivaizduoja

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“