Šios visai negarbingos premijos taip pat buvo paskirtos Zimbabvei, kuri išleido nuo vieno Zimbabvės cento iki 100 trilijonų Zimbabvės dolerių nominalų banknotus, Meksikos mokslininkams, kurie iš tekilos pagamino deimantus, tokiu būdu pelnydami chemijos alternatyviąją Nobelio premiją, ir keturių įspūdingai žlugusių Islandijos bankų direktoriams, valdytojams ir auditoriams.
Alternatyviąsias Nobelio premijas dalija Harvarde leidžiamas humoro žurnalas „Annals of Improbable Research“, jas remia Harvardo ir Radklifo mokslinės fantastikos asociacija (Harvard-Radcliffe Science Fiction Association), Harvardo ir Radklifo fizikos studentų draugija (Harvard-Radcliffe Society of Physics Students) bei Harvardo kompiuterijos draugija (Harvard Computer Society).
Šios premijos, kurios angliškai vadinamos „IgNobels“ (pagal žodį „ignoble“, reiškiantį „nešlovingas“, „gėdingas“), skiriamos už pasiekimus, kurių „negalima ar nereikia pakartoti“.
Visuomenės sveikatos kategorijoje alternatyviąją Nobelio premiją pelnė Elena Bodnar iš Hinsdeilio (Ilinojus) su kolegomis – už išrastą ir patentuotą liemenėlę, kurią galima greitai paversti dviem dujokaukėmis. Viena tų dujokaukių skirta liemenėlės savininkei, o kita – netoliese esančiam žmogui.
Airijos policijai skirta literatūros premija – už daugiau kaip 50 baudos talonų vienam nuolat leistiną greitį viršijančiam vairuotojui, vardu Prawo Jazdy. Lenkų kalba tai reiškia „Vairuotojo pažymėjimas“.
Patologas Stephanas Bolligeris iš Berno universiteto (Šveicarija) ir jo kolegos buvo apdovanoti taikos premija už tyrimą, ar per muštynes bare tuščias alaus butelis mažiau pakenkia žmogaus kaukolei nei pilnas.
„Abiejų pakanka žmogaus kaukolei perskelti. Tačiau tušti buteliai yra tvirtesni“, – elektroniniame laiške rašo S.Bolligeris ir paaiškina, jog taip yra dėl to, kad pilnas butelis dėl angliarūgštės turinčio alaus slėgio greitai sprogsta.
Zimbabvės centrinio banko, kuriam sunkiai sekasi valdyti astronominę infliaciją, valdytojas Gideonas Gono gavo matematikos premiją už tai, kad „parūpino žmonėms paprastą ir kasdienį būdą susigaudyti daugybėje skaičių – nuo labai mažų iki labai didelių – ir nurodė savo bankui išspausdinti banknotus, kurių nominalai prasideda vienu Zimbabvės centu ir baigiasi 100 trilijonų Zimbabvės dolerių“.
Ekonomikos alternatyvioji Nobelio premija atiteko Islandijos bankų „Kaupthing“, „Landsbanki“, „Glitnir“ ir Centrinio banko vadovams, „pademonstravusiems, kad mažyčiai bankai gali būti greitai paversti milžiniškais ir atvirkščiai“.
Donaldas Ungeris iš Kalifornijos medicinos premija buvo „pagerbtas“ už viso gyvenimo eksperimentą – daugiau kaip 60 metų trukusią praktiką traiškyti vien kairės rankos pirštų sąnarius, kuri turėjo įrodyti, kad krumplių traiškymas nesukelia artrito.
Tarp kitų laureatų yra ūkininkai, pademonstravę, kad vardus gavusios karvės duoda daugiau pieno, ir už tai gavę veterinarijos apdovanojimą, japonų mokslininkai, kurie buitinėms šiukšlėms skaidyti panaudojo pandų mėšle aptinkamas bakterijas (biologijos premija), ir tyrėjai, apskaičiavę, kodėl nėščios moterys nepargriūva (fizikos premija).
2009-ųjų alternatyviosios Nobelio premijos buvo įteiktos ketvirtadienį vakare, per 19-ąją metinę jų ceremoniją Harvardo Sanderso teatre. Šeštadienį po pietų naujieji laureatai paaiškins savo darbus per neformalias paskaitas Masačusetso technologijos institute.