Kanados simboliu laikomas cukrinio klevo (Acer saccharum) raudonas lapas vaizduojamas šios valstybės vėliavoje, vyriausybės logotipuose ir nesuskaitomoje daugybėje prekinių ženklų.
„Juk tai mūsų nacionalinis simbolis – stulbinama, kad nuolat jį vaizduojame klaidingai“, – Otavos universiteto profesorius Julianas Starras sakė nacionaliniam transliuotojui CTV.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Taip įprasta vaizduoti Kanados simboliu tapusio cukrinio klevo lapą. |
Kaip pažymėjo J.Starras ir kiti ekspertai, paprastojo klevo (Acer platanoides) lapas turi penkias pagrindines skiautes, o jų galiukai yra iškarpyti. Tuo tarpu Kanados cukrinio klevo lapas turi tik tris dideles skautes, o jų galiukai neiškarpyti.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Naujasis 50 Kanados dolerių banknotas |
Paprastieji klevai Šiaurės Amerikoje buvo introdukuoti XIX amžiuje, tačiau laikomi invazine (į natūralias buveines besibraunančia) rūšimi ir draudžiami auginti bent dviejose JAV valstijose. Kanadoje natūraliai paplitę dešimties rūšių klevai.
Tačiau Kanados bankas atmetė kritiką, sakydamas, kad ant banknotų pavaizduotas lapas yra ne paprastojo klevo, o veikiau „stilizuotas Kanados klevo lapas“, nesiejamas su kuria nors konkrečia rūšimi.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kanados banko vadovas Markas Carney dėl priekaištų, kad ant naujųjų banknotų pavaizduoti neteisingi klevo lapai, nesijaudina. |
Naujieji polimeriniai banknotai į apyvartą palaipsniui leidžiami nuo 2011 metų lapkričio.