Antarktidoje rengiamasi išpjauti iš ledo dvi dėžes šimtmečio senumo škotiško viskio

Tyrėjai planuoja išpjauti iš ledo dvi dėžes škotiško viskio, kurį Antarktidoje prieš šimtmetį paliko keliautojo Ernesto Shackletono ekspedicija, pirmadienį pranešė pareigūnai.
Šią trobelę 1907 metais pastatė Ernesto Shackletono ekspedicijos nariai.
Šią trobelę 1907 metais pastatė Ernesto Shackletono ekspedicijos nariai. / „Scanpix“ nuotr.

2006 metais restauratoriai rado dvi dėžės su viskio „McKinlay & Co.“ buteliais, įšalusias lede po trobele, kurią pastatė ir naudojo E.Shackletono ekspedicija, nesėkmingai mėginusi pasiekti Pietų ašigalį 1907–1909 metais.

Restauratoriai iš Naujojoje Zelandijoje veikiančio Antarktidos paveldo fondo (Antarctic Heritage Trust) planuoja specialiais įrankiais atsargiai išpjauti tas dėžes iš ledo, kai grįš į Roidso kyšulyje esančią trobelę Antarktidoje prasidėjus vasarai.

Antarktidos paveldo fondas rūpinasi tame nesvetingame žemyne esančių trijų keliautojų pastatytų trobelių išsaugojimu.

Fondo atstovas Alas Fastier sakė nesusigundysiantis paragauti viskio. Jis sakė norintis, kad šimtmečio senumo gėrimai išlaikytų savo paslaptį.

„Būtų siaubinga paragauti ir sužinoti, kad jis išsivadėjęs“, – sakė A.Fastier Naujosios Zelandijos radijui.

Dėžės ir buteliai bus konservuojami Naujojoje Zelandijoje, o vėliau juos grąžins į nuošalią trobelę, kurioje restauratoriai mėgins atkurti tą pačią būklę, kokia joje buvo išvykus keliautojams.

Tačiau Škotijos viskio gamintojai „Whyte & Mackay“, kuriems priklauso „McKinlay“ prekinis ženklas, pageidauja gauti vieną iš tų butelių arba bent jau šiuo metu nebegaminamos rūšies viskio mėginį.

„Galbūt netgi galėtume pamėginti jį atkurti“, – sakė tos kompanijos atstovas Richardas Patersonas.

1907–1909 metais Pietų ašigalį iš Roidso kyšulio mėginusi pasiekti E.Shackletono ekspedicija buvo priversta grįžti, kai pristigo atsargų.

Keliautojai buvo priversti pasukti atgal, kai nuo tikslo juos skyrė tik maždaug 160 kilometrų. Tačiau vienai grupei pavyko pasiekti Pietų magnetinį polių, o ši ekspedicija atliko vertingų mokslinių tyrimų.

Nei vienas iš tos ekspedicijos narių nežuvo, o tai pateisina E.Shackletono sprendimą grįžti. Keliautojas vėliau savo žmonai sakė: „Juk gyvas asilas geriau negu negyvas liūtas, tiesa?“

Tos ekspedicijos laivas išplaukė nuo Roidso kyšulio 1909 metų kovą, kai jūrą pradėjo dengti ledas. Keliautojai paliko dalį įrangos ir atsargų, tarp jų viskio dėžės.

„Aš asmeniškai manau, kad jas ten paliko per neapsižiūrėjimą, nes sunku patikėti, jog neišgertos dvi viskio dėžės būtų šiaip sau paliktos po trobele“, – sakė A.Fastier.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis