Kiaušinis, priklausantis išnykusiai epiornitų arba dar vadinamų paukščių-dramblių šeimai, yra 30 cm aukščio ir 21 cm pločio.
Epiornių kiaušiniai yra didžiausi, kokius kada nors yra tekę aptikti. Už kiaušinį aukcione tikimasi gauti iki 44 tūkstančių dolerių.
„Tai puikus laikas – Velykos. Tai didžiausias velykinis kiaušinis. Tiesą sakant, tai didžiausias kada nors gyvūno padėtas kiaušinis, jie didesni net už dinozaurų kiaušinius“, – sakė mokslo specialistas Jamesas Hyslopas.
Mokslininkas juokauja, kad iš tokio kiaušinio būtų iškeptas labai didelis omletas – apie 120 kartų didesnis nei iš vieno vištos kiaušinio.
Šis kiaušinis buvo padėtas Madagaskare, manoma, kad archeologai jį aptiko 19 amžiaus pabaigoje arba 20 amžiaus pradžioje. Epiorniai išnyko tarp 13 ir 17 amžių. Manoma, kad paukščiai-drambliai yra didžiausi kada nors gyvenę paukščiai, jie buvo medžiojami, kol visiškai išnyko.
Epiornis – išnykęs epiornitų šeimos stambiausias neskraidantis paukštis. Jo aukštis siekė iki 3 m, svoris net iki 400 kg. Epiorniai turėjo tripirštes kojas, kurios buvo labai masyvios, kaip dramblio. Dubuo buvo platus, o krūtinkaulis neturėjo keteros.
Aukcionas Londone vyks balandžio 24 dieną.