Vienas žiūrovas turėjo būti išneštas iš salės, kai nualpo pamatęs, kaip pagrindinis šios operos veikėjas Zygfridas nušauna iš automato savo priešininką Fafnerį per gaujų kovas.
Vaidinimo programoje buvo perspėjama, jog scenoje bus naudojami šaunamieji ginklai, tačiau teigta, kad žiūrovų klausai nebus pakenkta.
F.Castorfo sukurta drąsi „Zygfrido“ interpretacija anksti išprovokavo žiūrovų nepasitenkinimą.
Šioje klasikinės operas versijoje našlaitis Zygfridas auginamas nykštuko Mimio ankštame kilnojamame namelyje Rašmoro kalno papėdėje Jungtinėse Valstijose.
Tačiau vietoje JAV prezidento veidų ant šio kalno skardžių iškalti komunizmo apologetų Karlo Marxo (Karlo Markso), Lenino, Stalino ir Mao Zedongo atvaizdai.
Komunizmo šešėlyje užaugęs jaunasis Zygfridas vaizduojamas kaip smulkus gangsteris, apsirengęs kaip suteneris, atgal sušukuotais ilgais plaukais.
Jis nužudo drakoną Fafnerį, F.Castorfo vaizduojamą kaip konkuruojančios gaujos vadeivą, nušaudamas jį iš automato, o vėliau nuduria Mimį peiliu iššokančia geležte.
Didingos dekoracijos, sukurtos Serbijoje gimusio dizainerio Aleksandaro Deničiau, žiūrovus perkelia nuo Rašmoro kalno į Aleksandro aikštę Berlyne, kaip ji atrodė prieš nugriaunant Berlyno sieną – įskaitant prekybos centrą „Centrum Warenhaus“, Pasaulio laikrodį ir metropoliteno stotį.
Pirmųjų dviejų veiksmų tempas ir įtraukiantis siužetas buvo panašus į režisieriaus Quentino Tarantino filmą.
Tačiau Vokietijos teatro scenos provokatorius F.Castorfas žiūrovus netikėtai nukelia į siurrealų 3-ąjį veiksmą, kurio pradžioje rodomi du milžiniški besiporuojantys krokodilai, kurie praryja Miško paukštę, nuvedančią Zygfridą pas jo mylimąją Brunhildą.
Kita vertus, šio vaidinimo muzikinė dalis buvo įvertinta itin palankiai. Visi dainininkai, įskaitant Zygfrido vaidmenį sukūrusį kanadietį tenorą Lance'ą Ryaną, Klajūną vaidinusį Vokietijos bosą baritoną Wolfgangą Kochą ir Brunhildos arijas dainavusią Catherine Foster iš Didžiosios Britanijos, sulaukė audringų plojimų.
Vakaro žvaigžde tapo kylantis Rusijos dirigentas Kirilas Petrenka, debiutavęs Bairoito scenoje ir jaudinamai perteikęs R.Wagnerio muziką.
Paskutinio F.Castorfo vaidinimo iš „Nibelungų žiedo“ ciklo – operos „Dievų žūtis“ – premjera įvyks trečiadienį.