Ji pastaraisiais metais buvo apkaltinta anoreksijos skatinimu. 21 proc. mažiau pirkėjų įsigijo gražuoles lėles. Prie to neabejotinai prisidėjo ir naujoji jos konkurentė – gražuolė Bratz, avinti aukštakulniais.
Gimusi Vilouse, Viskonsino valstijoje 1959 metų kovo 9-ąją ši 29 centimetrų gražuolė jau tais pačiais metais užkariavo Niujorko žaislų mugę ir įvairaus amžiaus mergaičių ir net paauglių širdis. Tais pačiais metais Barbes įsigijo 300 tūkst. pirkėjų.
Šiandien ji vis dar yra „Mattel“ imperijos širdis. Be to, ji įkvėpė ne vieną dizainerį, įsigalėjo ir socialinio bendravimo svetainėse „Facebook“ bei „My Space“, o, svarbiausia, per tuos 50 metų privertė nesuskaičiuojamą skaičių tėvų atverti savo pinigines.
Nepaisant visų kaltinimų, kurių Barbė susilaukė, šį mėnesį jos laukia triumfas per Niujorko mados savaitę, kur jos gimtadienis bus paminėtas kartu su tikromis ilgakojėmis „barbėmis“.
„Penkiasdešimt dizainerių susirinks kartu pirmą kartą istorijoje, kad atšvęstų lėlės Barbės, kaip mados ikonos, gimtadienį, kad pristatytų trijų kartų (praeities, dabarties ir ateities) madų šou“, skelbiama kompanijos pranešime.
Kol kas organizatoriai atskleidė tik vieną pavardę. Jų teigimu, savo dalyvavimą jau patvirtino prancūzų dizaineris Christianas Louboutinas.
Kaip bebūtų, jau dabar galima įsigyti specialią vestuvinę suknelę, kurią lėlės gimtadienio proga sukūrė Vera Wang. Ji parduodama už 15 tūkst. dolerių. Barbių savininkams, norintiems papuošti savo numylėtinę, ar tiesiog neturintiems tiek pinigų, yra ir miniatiūrinė suknelės kopija, kainuojanti „vos“ 159 dolerius 99 centus.
Tačiau tai ne pirmas kartas, kai Barbė mėgaujasi dizainerių drabužiais. Nuotraukose įamžintos lėlės, dėvinčios Karlo Lagerfieldo, Prados, Alexanderio McQueeno drabužiais, ji turi net 108 skirtingų profesijų apdarus. Jos stilius keitėsi nuo Grace Kelly periodo, hipių laikų iki verslo moters ir net Pentagono „palaimintos“ uniformos.
Ji nugalėjo ir Bratz – savo naujausią konkurentę, nuviliojusią ne vieną galima Barbės klientę. Tačiau šiemet paskutinieji metai, kai Bratz galima išvysti parduotuvių lentynose. Lėlės kūrėjai pralaimėjo teismo bylą, kurioje „Mattel“ kaltino juos idėjos vagyste. Pasirodo, Bratz kūrėjai sugalvojo šią lėlę dar dirbdami „Mattel“ kompanijoje.
Tikriausiai šiuo metu „Mattel“ labiausiai nerimauja dėl turinčios pasirodyti knygos „Žaislų monstras: Didelis ir blogas Mattel pasaulis“. Joje žadama atskleisti purvinas lėlės paslaptis, įskaitant ir seksualines tikrojo Barbės kūrėjo – elektros inžinieriaus Jacko Ryano fantazijas lėlės atžvlgiu.