Naujoji starto data buvo atidėta savaitei – iš pradžių kapsulę planuota paleisti balandžio 30 dieną, tačiau pirmadienį „SpaceX“ nurodė, jog jai reikia daugiau laiko nepilotuojamos kapsulės „Dragon“ papildomiems bandymams.
Raketa nešėja „Falcon 9“ iškels „Dragon“ į orbitą iš Kanaveralo kyšulio oro pajėgų stoties Floridoje.
„NASA (JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija) ir Kanaveralo kyšulio oro pajėgų stotis patvirtino “SpaceX„ prašymą nustatyti gegužės 7 dieną kaip planuojamą būsimos COTS 2 misijos starto datą“, – bendrovės atstovė Kirstin Brost Grantham (Kirstin Brost Grantam) sakė naujienų agentūrai AFP.
Bendrovės svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ nurodoma, kad kosminis laivas startuos 9 val. 38 min. vietos (16 val. 38 min. Lietuvos) laiku.
Bendrovės svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ nurodoma, kad kosminis laivas startuos 9 val. 38 min. vietos (16 val. 38 min. Lietuvos) laiku.
„Gerai vertiname, kad “SpaceX„ nusprendė panaudoti būtiną laiką, siekiant užtikrinti šio istorinio skrydžio sėkmę“, – sakoma NASA žmonių skrydžių ir operacijų asocijuotojo administratoriaus Williamo Gerstenmaierio pranešime.
„Toliau dirbsime su “SpaceX„, ruošiantis gegužės 7-osios skrydžiui į Tarptautinę kosminę stotį“, – pridūrė jis.
„SpaceX“ pasiųsta daugkartinio naudojimo kapsulė „Dragon“ priartės prie TKS, kurios įgula sugaus šį aparatą manipuliatoriumi.
Bukaviršūnio kūgio pavidalo kapsulė „Dragon“ nuskraidins į kosminę laboratoriją 521 kilogramų krovinį, taip pat parskraidins 660 kilogramų krovinį į Žemę, praeitą savaitę sakė TKS programos vadovas Michaelas Suffredini.
„SpaceX“ priklausanti vienam iš internetinės mokėjimų sistemos „PayPal“ įkūrėjų E.Muskui, pateko į istoriją 2010 metų gruodį, kai „Dragon“ prototipas tapo pirmuoju komerciniu kosminiu aparatu, paleistu į orbitą, o vėliau grąžintu į Žemę.
Šiuo metu Rusijos kosminiai laivai „Sojuz“ vieninteliai pasaulyje aparatai, galintys skraidinti astronautus į TKS ir atgal, kai NASA pernai baigė daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą.
Lenktynėse dėl teisės skraidinti krovinius ir astronautus į TKS dalyvauja ir kitos privačios bendrovės, tarp jų aeronautikos ir kosmoso technologijų milžinė „Boeing“, Nevadoje įsikūrusi bendrovė „Sierra Nevada Corporation“ ir Vašingtono valstijoje įsikūrusi „BlueOrigin LLC“.