Broliai Lavrinovičiai tapo projekto „Mes rūšiuojam“ veidais

Aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorių idėja panaudoti netradicinį būdą skleisti jaunimui informaciją apie aplinkos apsaugą sulaukė didelio susidomėjimo – kryžiažodžius aplinkosaugos tema sprendė ir konkurse dalyvavo daugiau kaip 5000 įvairiausio amžiaus moksleivių iš visų Lietuvos kampelių, o 100 dalyvių laimėjo krepšinio kamuolius su krepšinio rinktinės narių parašais.
Broliai Lavrinovičiai.
Broliai Lavrinovičiai. / zalgiris.lt nuotr.

Ieškodami įvairių būdų, kaip pateikti informaciją apie aplinkos apsaugą vaikams ir jaunimui, projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai šiemet išleido knygelę, kurioje pateikiama 10 skirtingo sudėtingumo užduočių, skirtų visoms amžiaus grupėms – nuo ikimokyklinukų iki studentų ir dėstytojų. Pasirinkus savo amžiaus grupę atitinkančią užduotį ir ją išsprendus, atsakymą buvo galima registruoti www.mesrusuojam.lt ir laimėti krepšinio kamuolį su Lietuvos vyrų rinktinės narių parašais.

„Siunčiame linkėjimus konkurso laimėtojams. Smagu, kad jaunimas rūpinasi aplinkos apsauga, o kartu nepamiršta ir krepšinio“, – savo ir brolio vardu kryžiažodžių konkurso nugalėtojus sveikina krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius.

Siunčiame linkėjimus konkurso laimėtojams. Smagu, kad jaunimas rūpinasi aplinkos apsauga, o kartu nepamiršta ir krepšinio.

Broliai Lavrinovičiai mielai sutiko būti šio sezono projekto „Mes rūšiuojam“ veidais ir skatinti jaunimą rūšiuoti.

„Neretai vaikams informacija pateikiama sausai, neįdomiai, suaugusiųjų kalbos jiems pro vieną ausį įeina, pro kitą – išeina. Mes pamėginome jaunimą sudominti, pačius paskatinti ieškoti teisingų atsakymų. Viliamės, kad toks jaunuomenės švietimo būdas bus kur kas efektyvesnis nei tradiciniai metodai“, – sako Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos direktorius Alfredas Skinulis

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ Lietuvos ugdymo, švietimo ir mokslo įstaigose vyksta jau antrus metus. Per praėjusius projekto etapus surinkta apie 300 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų senų baterijų.

Projekto dalyviai išsidalijo prizų už 100 tūkst. litų. Nuo šių mokslo metų pradžios prasidėjo dar vienas etapas, kurio dalyviai gali rūšiuoti ir organizatoriams už atitinkamus prizus pateikti ne tik elektronikos atliekas ar senas baterijas, bet ir senas pakuotes, stiklą, popierių.

Primenama, kad elektronikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai.

Mergina, rankose laikanti baterijas
Mergina, rankose laikanti baterijas

Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

Įvairios pakuotės turi būti surenkamos, perdirbamos, o perdirbus gautos medžiagos panaudojamos gamyboje, taip sumažinant įvairių gaminių savikainą, o kartu ir aplinkos taršą.

Daugiau informacijos galima rasti www.mesrusiuojam.lt arba socialiniame tinkle Facebook profilyje „Mes rūšiuojam“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai