Aštuonerius metus iki praėjusio gruodžio Naujosios Zelandijos vyriausybei vadovavęs J.Key tapo ordino „Už nuopelnus Naujajai Zelandijai“ kavalieriumi ir pelnė sero titulą. Apdovanojimai jam ir kitiems buvo paskirti Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II, formalios Naujosios Zelandijos valstybės galvos, gimtadienio proga.
Profesionalaus sportininko karjerą baigęs M.Jonesas, buvęs pasaulio regbio čempionų „All Blacks“ komandos narys, ordinu „Už nuopelnus Naujajai Zelandijai“ apdovanotas už savo darbą su Ramiojo vandenyno regiono ir maorių jaunimu.
Tuo tarpu 55 metų J.Key buvo įvertintas už savo nuopelnus valstybei, o ypač už lyderio vaidmenį 2011 metais per žemės drebėjimus, sugriovusius Kraistčerčo miestą bei šalies atsaką į pasaulinę finansų krizę.
Be kita ko, pažymimas buvusio premjero vaidmuo vystant nacionalinį dviračių takų projektą. J.Key sakė manantis, kad jis yra „vienintelis asmuo pasaulyje, tapęs riteriu už dviračių takus“.
Atsipalaidavusiu būdu garsėjantis J.Key sakė nenorįs, kad žmonės jį vadintų „seru Johnu“, nors įšventintas į riterius jis jau galėtų naudoti šį titulą.
„Įtariu, jie vis tiek vadins mane Johnu. Ir būsiu labai dėl to laimingas“, – sakė jis.
M.Jonesas, pelnęs pirmąjį įvartį per savo pirmąsias Pasaulio regbio čempionato varžybas 1987 metais, riterio titulą gavo už savo nuopelnus Ramiojo vandenyno salų bendruomenei ir jaunimui.
Savo sportininko karjeros metais jis būdavo vadinamas „ledo žmogumi“ dėl gausybės maišelių su ledu, kurių jam reikėdavo dėl patirtų traumų.
Baigęs profesionalaus regbio žaidėjo karjerą jis ėmė dirbti su Ramiojo vandenyno regiono ir maorių jaunimu.
„Tai buvo pagrindinis mano pašaukimas“, – sakė M.Jonesas žiniasklaidos grupei „Fairfax Media“.
„Esu dėkingas už galimybes dirbti su Ramiojo vandenyno regiono žmonėmis, ypač su jaunimu, nes pats esu kilęs iš Naujosios Zelandijos ir Ramiojo vandenyno. Tai didžiulė garbė, ir tai dar kartą įrodo, kad šis darbas yra svarbus visuomenei“, – sakė jis.