Darbuotojų nuotaikos matuoklis: 4 mygtukai atskleidžia – dėl visko kalti orai

Suirzęs kolega ir tavo dieną pavertė pilka? O gal vieno darbuotojo juokas ėmė ir užkrėtė visus? Kaune veiklą vykdančios „Callcredit Information Group“ IT padalinys turi nuotaikos matuoklį, kurį sugalvojo, suprogramavo ir pagamino patys. Jį nusprendė išbandyti ir 15min bei „Žurnalų leidybos grupės“ darbuotojai Kaune. „Temperatūra“ biure matuota 13 dienų.
Nuotaikos matuoklis
Darbuotojų nuotaikos matuoklis biure / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mažas išmanus aparačiukas su keturiais skirtingos spalvos mygtukais 15min bei „Žurnalų leidybos grupės“ biurą laikinojoje sostinėje pasiekė balandžio 11 dieną. Tarp kiek daugiau nei dvidešimties darbuotojų pasklido smalsumo banga. Naujovės visuomet išjudina.

„Kas tai? Elektros šokas? Meluosiu spausdamas mygtuką, gausiu per pirštus?“, – stebėdamas aparato įrengimo darbus, ėmė klausinėti darbuotojas Tomas.

Sužinoję, ką matuoja naujas daiktas biure, visi ėmė dalintis šmaikščiomis įžvalgomis: jei nuotaika prasta, galėtų aparatas „išmesti“, pvz., raminamųjų vaistų tabletę ar šokolado skiltelę. Už paspaustą šypsenėlę smagu būtų pasivaišinti saldainiu.

Kaip jis iš tiesų veikia? Ateidami į biurą darbuotojai paspaudžia vieną iš 4 nuotaikos mygtukų: labai gera, gera, šiaip sau ir bloga. Matuoklio rezultatai fiksuojami internetinėje duomenų bazėje. Pateikiama ten ir statistika.

Sugedo kavos aparatas – nuotaika nukrinta. Užvalgius vaisių ar padarius mankštą, nuotaika pasitaiso. Ar pasitvirtins nerašyta taisyklė, jog savaitės pabaigoje darbuotojų nuotaikos gerėja? Gerėja jos, spėjama, ir išlindus saulutei. Gimtadieniai, algadieniai, mokymai, renginiai tikriausiai taip pat generuoja daugiau žalio mygtuko paspaudimų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nuotaikos matuoklis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nuotaikos matuoklis

Ar prastas oras, pirmadienis, neigiami asmeniniai dalykai visada atsispindi kolegų „spragsėjimuose“ ir būna raudonos spalvos?

Nuotaikos matuoklio gamintojai tikina, jog visos šios teorijos dažniausiai pasitvirtina, ir jog matuoklis gali padaryti įtaką našesniam redakcijos darbui, leidžia pažinti darbuotojus, pagerinti santykius tarp kolegų, nes parodo, kokiomis dienomis jie būna pikčiausi, kokiomis – linksmiausi.

„Pirmą kartą tokį aparatą pamačiau Didžiosios Britanijos oro uoste. Žinau, kad panašiais matuokliais restoranuose būna vertinamos vakarienės, poliklinikose, ligoninėse – suteiktų paslaugų kokybė ir pan. Lietuvoje toks aparatas atsirado praėjusių metų rugsėjį.

Dienos rezultatai daro įtaką kolegų nuotaikoms. Jei užfiksuota daugiau „žalių paspaudimų“, tai skatina ir kitus taikytis prie kolegų ir daugiau šypsotis“, – įsitikinęs darbuotojų nuotaikos matuoklio programos kūrėjas Alfonsas Cirtautas, „Callcredit Information Group“ programuotojų vadovas.

Pasak jo, matuojant „temperatūrą“ jų biure, nutiko ir kuriozinių dalykų. Kartą savaitgalio metu programa fiksavo eilę įvairiausių mygtukų paspaudimų, nors patalpose tuomet nieko nebuvo. Paaiškėjo, jog tai – valytojos darbas, kuri, šluoste braukdama per dulkes, ėmė ir išmatavo savo įvairialypę nuotaiką.

Ją matuotis ėmėmės ir mes, 15min bei „Žurnalų leidybos grupės“ darbuotojai Kaune. Pirmosiomis eksperimento dienomis paspaudimų netrūko. Po savaitės naujovė kiek pabodo, tačiau daugelis vis vien reiškė savo nuotaikas bent jau kartą per dieną. Paspaudimų daugėjo ir tik išlindus saulutei.

Per trylika dienų atlikta daugiau nei 400 paspaudimų. Net 77 proc. jų – teigiami. „Liūdno veiduko“ mygtukas spaustas tik 46 kartus – 12 proc. visų spustelėjimų.

Štai balandžio 18-19 d. buvo itin niūrios: vyravo permainingi, lietingi orai. Tad 20 d. ėmus nuo ryto šildyti saulutei, per visą dieną neužfiksuota nė vieno liūdnos nuotaikos mygtuko paspaudimo. Saulutės spindulių dozei besitęsiant ir 21 d., mygtukų paspaudimų skaičius išaugo dvigubai.

Įdomu, jog anksčiausiai, apie 7-8 val., atėjusių į darbą nuotaikos visad būdavo geros, o vėliau pasirodžiusiųjų – prastesnės. „Blogos nuotaikos“ mygtukas buvo dažniau spaudžiamas ir po pietų – apie 13-15 val. (matyt, per darbų gausą kažkam nepavyko pavalgyti, o gal pietūs buvo ne itin skanūs) ar vėlokai išeinančiųjų iš darbo – apie 19 val.

„Atėjus į darbą, nuotaika, dažniausiai, dar nebūna susiformavusi. Tad spausdavau „geros nuotaikos“ mygtuką. Per visas dienas nė karto nespustelėjau „blogojo raudonojo“. Matuoklis privertė susimąstyti, o kodėl šią akimirką mano nuotaika būtent tokia? Apgalvoti priežastis, ko trūksta iki „žaliojo“ mygtuko“, – teigė biuro darbuotoja Eglė.

Daugelis patvirtino, jog spaudinėti mygtukus buvo įdomu. Tai išblaškė, kai kam leido ir išsikrauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų