Štai pateikiame dešimt mitų, kurie sklando tarp bandančiųjų rinktis profesiją jaunų žmonių:
1. Karjerą pasirinkti yra paprasta
Nuspręsti, kokią profesiją pasirinkti, užtrunka nemažai laiko, tad nevertėtų delsti. Apie šį svarbų pasirinkimą galite kalbėti su tėvais, mokytojais... Tačiau atsakymas visuomet slypi jumyse. Pažinkite save, įsiklausykite į save, prisiminkite, kokia veikla ir kokia aplinka jus nuteikia teigiamai ir bandykite įsivaizduoti, kaip tai galėtų susisieti su būsimu darbu.
2. Karjeros konsultantai gali viską pasakyti
Karjeros konsultantai bei įvairiausi testai yra labai naudingi, tačiau jie gali duoti tik gaires, kuriose srityse esate mažiau ar daugiau gabesnis ir niekad nepasakys jums, kur esate geriausias. O ką jau kalbėti apie konkrečią profesiją.
3. Aš negalėsiu pragyventi iš savo hobio
Kas gi taip sakė? Jūsų hobis turėtų būti vienu pagrindinių vedlių renkantis karjerą. Ypač, jeigu hobiu domitės profesionaliame lygmenyje, jūs galite šiuos įgūdžius laisvai panaudoti ir ateityje, pasirinktoje profesijoje.
Turbūt pažįstate bent vieną daug uždirbantį žmogų, tačiau tik sąlygiškai laimingą.
4. Reikėtų rinktis paklausią sritį
Bene kiekvienais metais yra sudaromi sąrašai, kuriuose surašytos specialybės, kurios po kelių metų gali būti vertingiausios. Toks sąrašas gali praversti renkantis ateitį, tačiau ne retai tai neatitinka numatytų spėjimų. Tad geriau rinktis tai, kas tinka jums.
5. Jei uždirbsiu daug pinigų, būsiu laimingas
Nors atlyginimas yra svarbu, tačiau tai neturėtų būti rodiklis renkantis specialybę. Turbūt pažįstate bent vieną daug uždirbantį žmogų, tačiau tik sąlygiškai laimingą. Vis dėl to, reikėtų atminti, kad laimę teikia veikla, o ne atlyginimo dydis.
6. Kartą pasirinkus specialybę, negalėsiu jos pakeisti
Netiesa. Daugelis žmonių net nedirba pagal įgytą profesiją, kita vertus, studijuoti ir domėtis galima bet kokio amžiaus, tad viskas priklauso tik nuo jūsų pačių noro ir užsispyrimo.
7. Pakeitus sritį, dings įgūdžiai
Jūsų įgūdžiai priklauso tik nuo jūsų, kaip juos naudojate ir kaip dažnai. Vertėtų žinoti, kad per daug įgudusių žmonių nėra, tad visada savo įgūdžiais galite naudotis keičiant darbovietes.
8. Jeigu jis patenkintas ta profesija, tai būsiu ir aš
Kiekvienas esame skirtingi, kad ir kokie panašūs galime atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Net jei su draugu turite labai daug bendro, tai nereiškia, kad abu puikiai tiksite ir atlikdami tą patį darbą.
9. Viskas susiklostys savaime
Pasirinkti tinkamą profesiją yra labai svarbu, tačiau ne mažiau svarbu yra ir tolimesni žingsniai. Taigi svarbu yra: kaip vėliau ieškosite darbo, kur ieškosite, ar mokėsite išlaikyti jums naudingus kontaktus ir kaip pasirodysite darbo pokalbyje.
10. Viską išmoksi dirbdamas
Nors praktika bene svarbiausias elementas įgyjant įgūdžius, tačiau išankstinis teorinis pasiruošimas yra ne mažiau svarbus. Kita vertus, studijuodamas pasirinktą specialybę įgysite platesnį matymą ir bus suteiktos didesnės intelektinės žinios.