Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Eisi naująja Voverės trasa Anykščiuose? Ruoškis netikėtiems pojūčiams

Liepos 21 d. 16 val. visi anykštėnai ir miesto svečiai laukiami prie Puntuko akmens. Čia startuos nauja virtuali Voverės trasa. „Eidami galėsime išbandyti Pažintinį eko basų kojų taką. Smagu, kad ne vien tik žingsniuosime, bet ir susipažinsime su voverės dienotvarke, netgi jos pėdomis. Labai lauksiu visos jūsų šeimos, nes eiti kartu visada yra labai smagu“, – kviečia renginio vedėja, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė.
Eisi naująja Voverės trasa Anykščiuose? Ruoškis netikėtiems pojūčiams
Eisi naująja Voverės trasa Anykščiuose? Ruoškis netikėtiems pojūčiams / Projekto partnerio nuotr.

Sebastiano Kneipo metodu rėmęsis Pažintinio eko basų kojų tako įkūrėjas Mantas Bartuškevičius tikina, kad vaikščiojimas labai susijęs su sveikatingumu: „Ištrūkite iš miesto ir praeikite taką basomis kojomis. Dabar tokie alinantys karščiai, lietaus nėra, tad pėdos avalynėje nuvargsta. Bus puiki proga atsigauti.“

Vaikščiojimas basomis skirtingais paviršiais veikia pėdų nervų sistemos zonas – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, nemigą, gerina darbingumą, atmintį ir teigiamai veikia visą organizmą. Šį metodą išgarsino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas.

„Eidami galėsite sužinoti apie Anykščių šilelį, susipažinsite su Lietuvos miško žvėreliais. Beje, dauguma ąžuolų pavadinti pagonių dievų vardais. Mūsų Pažintiniame eko basų kojų take yra natūralaus dydžio žvėrių pėdų antspaudai. Savo pėdas jau galima palyginti su voverės, stirnos, šerno, lapės, vilko, lūšies, briedžio, elnio, meškos pėdomis. Taip pat galima pamatyti natūralius elnio, briedžio ar stirnos ragus“, – pasakoja M.Bartuškevičius.

Projekto partnerio nuotr./Eisi naująja Voverės trasa Anykščiuose? Ruoškis netikėtiems pojūčiams
Projekto partnerio nuotr./Eisi naująja Voverės trasa Anykščiuose? Ruoškis netikėtiems pojūčiams

Voverės trasos ilgis yra apie 6 km. Startas ir finišas – prie Puntuko akmens. Žygiuojant trasa kartu su mobilia programėle „#walk15“, bus galima sužinoti daug negirdėtų faktų apie gamtą, voveres. Kai voverė šoka žemyn, ar krenta, naudoja savo uodegą išlaikyti balansui ir ja naudojasi kaip parašiutu. Taip pat savo akimis dalyviai pamatys itin retą augalą, įrašytą į Lietuvos Raudonąją knygą – smiltyninį gvazdiką.

„Mes labai džiaugiamės bendradarbiavimu, nes trasos žemėlapis yra programėlėje, todėl lankytojas gali patogiai eiti. Maršrutui pasirinkta teritorija netoli Puntuko akmens. Čia sutvarkyta infrastuktūra, medžių lajų takas, yra vietų, kuriose galima palikti automobilį. Taip pat smagu, kad lankytojai galės susipažinti su brandaus miško medžiais, pasiekusiais garbingą amžių. Tai įspūdingi vaizdai“, – tvirtina Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka.

Liepos 21 d., šeštadienį, Anykščių miesto šventės metu bus pristatyta ne tik Voverės, tačiau ir Kūrybos trasa. Renginio startas – 10 val., prie Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro (Muziejaus g. 1). Trasos ilgis apie 7,5 km. Einantys finišuos Niūronyse, prie Arklio muziejaus. Grįžtant atgal į Anykščius pėsčiomis, bendras trasos ilgis bus apie 15 km.

Virtualios trasos sukurtos bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe, VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru, Anykščių regioniniu parku ir Pažintiniu eko basų kojų taku.

„#walk15“ komanda džiaugiasi pristatydama naująsias trasas ir kviečia sekti naujienas. Programėlėje jau dabar yra 17-a virtualių trasų, o netrukus kūrėjai žada pristatyti dar daugiau. Taip pat visi vaikščiojimo ir aktyvaus gyvenimo būdo mylėtojai skatinami dalyvauti analogų Lietuvoje neturinčiose akcijose, kuriose už prekes ar paslaugas galima atsiskaityti žingsniais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos