Prof. Magadalena Abakanowicz – viena iškiliausių ir įtakingiausių XX ir XXI amžiaus menininkių. Abakanowicz yra surengusi per 100 personalinių parodų visame pasaulyje, jos darbai – svarbiausiose pasaulio muziejų kolekcijose (MOMA, Niujorko metropoliteno meno muziejuje, Nacionalinėje meno galerijoje Vašingtone, Pompidou meno centre, Ludwigo muziejuje, W. Lembrucko muziejuje ir kt.) ir ekspozicijose po atviru dangumi (Jorkšyro skulptūrų parke, Storm Kingo meno centre, Walkerio meno centre, Hakone muziejuje po atviru dangumi ir kt.). Menininkei suteikta daug garbingų apdovanojimų, ji yra žinomų pasaulio meno akademijų garbės daktarė, teigiama pranešime spaudai.
Magdalena Abakanowicz atvyksta į Europos parką pristatyti savo skulptūros ir pasveikinti Lietuvą su šalies vardo tūkstantmečio švente. Šis projektas – nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.
Nuo to meto, kai 6-ajame dešimtmetyje Lenkijoje buvo pradėti eksponuoti Abakanowicz darbai, menininkei teko nemažai keliauti po pasaulį (ji pabuvojo net Papua ir Naujoje Gvinėjoje, Indonezijoje, Meksikoje), dalyvauti daugelyje tarptautinių parodų. Ji domėjosi ne tik šiuolaikiniu, bet ir primityvių bendruomenių menu. Abakanowicz kūrybos apimtis yra didžiulė, dailėtyrininko Jasios Reichardto nuomone, palyginti ją galima nebent su naujų planetų ir žvaigždžių sukūrimu.
Michaelas Brensonas, rašydamas apie Magdalenos Abakanowicz reikšmę moderniosios skulptūros istorijai, prisimena, jog susidomėjęs jos darbais iškart suprato menininkę turint išskirtinių gabumų: „...jai, kaip ir Luciano Pavarotti ar Billie Holiday, lemta formuoti ir nešti ant pečių visą kultūrą. <...> Abakanowicz yra lenkė, bet ji priklauso visam pasauliui.“
Magdalena Abakanowicz atvyksta į Europos parką pristatyti savo skulptūros ir pasveikinti Lietuvą su šalies vardo tūkstantmečio švente. Šis projektas – nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.
Vilniaus pašonėje esantis Europos parkas po Nepriklausomybės atgavimo demonstruoja Lietuvos atsivėrimą europiniam menui ir kultūrai. Šiuolaikinio meno muziejaus po atviru dangumi kūrimas siejamas su Europos geografinio centro įprasminimu, meno kalba žmonių sąmonėje formuoja Lietuvos, kaip Europos centro valstybės, įvaizdį.
Europos parko įkūrėjas Gintaras Karosas teigia: „Magdalena Abakanowicz – ne tik viena ryškiausių šiuolaikinio meno kūrėjų, bet kartu ir reta išimtis plejadoje pasaulio geriausiųjų, nes yra mums tiek geografiškai, tiek istoriškai artimos šalies atstovė. Jos kūriniu, manau, bus tinkamai įamžinta „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Abakanowicz skulptūra „Burtininkas“ („Conjuror“) galėtų būti jau tūkstantį metų nuolat istorijos išbandymus patiriančios, bet dvasiškai stiprios mūsų tautos kultūros fenomeno metafora.“