Ilgai arbatos šventove buvo laikoma Didžioji Britanija, kurios gyventojai puodelis po puodelio geria balintą „English breakfast“ arbatą, tačiau vienas labiausiai pamėgtų gaiviųjų gėrimų nėra pamirštamas ir kur kas egzotiškesnėse vietose.
Arbatos mėgėjai, ieškantys „socialinio gėrimo“, raginami sėsti į 6 dienas keliaujantį traukinį iš Maskvos į Pekiną. Čia rusų verslininkai, mongolų prekeiviai ir budistų vienuoliai nepaisydami gyvenimo būdo skirtumų sėda aplink senuosius „samovarus“ ir pasakoja įdomiausias istorijas.
Tie, kuriems mielesnė prabanga, turėtų apsilankyti Japonijos mieste Uji esančiuose arbatos namuose, kur gėrimą pagal visas Tekančios Saulės šalies tradicijas patiekia gražuolės su kimono.
Kiti į dešimtuką patekę kampeliai – prie Kinijos Juejango miesto esanti Junšanio sala, kur galima paragauti retos „sidabro adatų“ arbatos, ir Indijoje esančio Dardžilingo miesto apylinkės, esančios Himalajų papėdėje.
Knygoje, pavadintoje „1000 Ultimate Experiences“, taip pat siūloma arbatos nuvykti į šiaurinės Afrikos dykumas. Čia su klajokliais galima išgerti „trijų dalių arbatos“: pirmiausia geriama stipri, vėliau karti, o galiausiai – saldi.
Arbatos vietų dešimtukas
1. Londonas.
2. Transsibiro magistralės traukinys, keliaujantis iš Rusijos į Centrinę Aziją.
3. Paragvajus, Urugvajus ir Argentina.
4. Juejango miestas, Hunano provincija, Kinija.
5. Sacharos dykuma.
6. Uji miestas, Japonija.
7. Inkų takai, Peru.
8. Bostonas, JAV.
9. Dardžilingas, Vakarų Bengalija, Indija.
10. Kalvotoji Šri Lankos dalis.