Pasak britų žiniasklaidos, apsauginiu dirbantis Jasonas Cookas žiūrėdamas palydovines planetos nuotraukas „Google Earth“ programoje Lochneso ežere pastebėjo neaiškų siluetą, primenantį šį legendinį padarą.
„Aš tiesiog negalėjau tuo patikėti, tai visiškai atitinka Nesės apibūdinimą“, – dienraščiui „The Sun“ teigė J.Cookas.
Sudomino Nesės šalininkus
Nesės šalininkai teigia, kad Škotijoje esančiame Lochneso ežere gyvena nuo Juros periodo išlikęs pleziozauras.
„Lochneso projekto“ iniciatorius ir aistringas Nesės ieškotojas Adrianas Shineas teigia, kad šios nuotraukos yra labai intriguoja ir nusipelno gilesnių studijų.
15min.lt nuotr./Lochneso pabaisa, užfiksuota „Google Earth“ programoje. |
Lochneso pabaisa žmoniją tapo intrigų ir nuolatinių ginčų tarp skeptikų ir tikinčiųjų objektu nuo praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio, kai buvo išspausdinta Hugh Gray nuotrauka, kurioje matoma į dinozaurą panaši būtybė. 1994 metais mokslininkai šį kadrą pripažino apgaule, tačiau Nesės šalininkai nebuvo linkę su tuo sutikti.
Tariamą Lochneso ežero pabaisą galite pamatyti į „Google Earth“ suvedę koordinates 57°12'52.13"N, 4°34'14.16"W.
Padėjo rasti ir Atlantidą?
Tai jau ne pirmas kartas, kai „Google Earth“ kaitina vaizduotę – šią žiemą taip pat pasklido naujiena, kad naudojant šios programos priedą „Google Ocean“ šalia Afrikos krantų galima pamatyti legenda laikytos Atlantidos liekanų.
Netoli Kanarų salų matomą maždaug 20 tūkst. kvadratinių kilometrų ploto (beveik triskart mažesnis už Lietuvą) aptiko 38 metų britų aeronavigacijos inžinierius Bernie Bamfordas. Anot jo, šis darinys iš viršaus atrodo tarsi miesto nuotrauka.
„Google“ atstovai paneigė šią naujieną – esą taisyklingas linijas suformavo judantys laivai su sonarais (prietaisais, naudojamais povandeniniams kūnams aptikti).
„Atlantidos kontūrus" rasite koordinatėmis 31 15'15.53 laipsniai šiaurės platumos ir 24 15'30.53 laipsniai vakarų ilgumos.