Grybų vasara

Drėgnas šių metų birželis ir ne ką sausesnė liepos pradžia pažadino vasarinius grybus anksčiau nei kitais metais. Pakelės jau birželio pabaigoje buvo nusėtos skaisčiai geltonas voveraites parduodančių grybautojų. Uoliausieji jau rado ir kitų vasarą augančių grybų: ūmėdžių, kazlėkų, lepšių, raudonviršių ir baravykų.
Grybai
Grybai / Monikos Volungevičiūtės nuotr.

Kas, kur ir kada?

Grybų vasaros sezonas – nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos. Tačiau karštais vasaros mėnesiais rasti grybų galima ne visur. Todėl nuvykę į žinomas grybingas vietas, kuriose grybaujame rudenį, galime likti nieko nepešę. Vasarą grybai dažniausiai auga žemesnėse vietose, daubose, po lapuočiais, kur nukritusių lapų paklotė sulaiko daugiau drėgmės.

Gausiai ant negyvos sutręšusios medienos, kurioje ilgai išsilaiko drėgmė, auga vertingiausi vasariniai grybai – paprastosios (kisliosios) kelmiukės. Tokiose vietose galima rasti ir kreivabudžių bei grybautojams mažiau pažįstamų, bet valgomų grybų: elninių skydabudžių ir skujagalvių. Liepa – šių grybų sezonas.

Liepos pradžioje ir viduryje pradeda masiškai dygti baravykai, raudonviršiai, lepšės, voveraitės. Miškai pasipuošia įvairiaspalvėmis ūmėdžių kepurėlėmis. Miško aikštelėse, pamiškėse ir pievose išauga skėtinės žvynabudės. Liepos pabaigoje pasirodo šiliniai kazlėkai, geltonieji baravykai, pilkosios meškutės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis