Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje rašė daugiau nei 7 300 žmonių. Šiemet vyriausiai konkurso dalyvei, diktantą rašiusiai Maskvoje Jurgio Baltrušaičio vidurinėje mokykloje, 89-eri. Jauniausiam diktanto dalyviui – 9 metai.
„Nacionalinio diktanto finalo dalyvių skaičius kasmet vis didesnis. Šiemet diktantas ypač aktyviai buvo rašomas užsienyje – ambasadose ir lietuvių bendruomenėse. Daugiau nei pusė visų rašiusiųjų Lietuvoje – moksleiviai“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.
Diktanto dalyvių darbus taisė 15 lietuvių kalbos mokytojų komisija. Pasak jų, daugumai konkurso dalyvių buvo sunkiai įveikiama skyryba. Rašyba nebuvo sudėtinga, tačiau keli žodžiai klaidino ne vieną.
Diktanto dalyviai klupo rašydami žodžius „atsiglėbesčiavo“, „piktdžiugiškai“, „neilgtrukus“, „įsilaužčiau“. Kai kurie klydo rašydami teksto autorės Lauros Sintijos Černiauskaitės antrąjį vardą. Vertindami darbus mokytojai rėmėsi ne vien autoriniu tekstu, bet ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtais teksto rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais.
2015-ųjų metų Nacionalinio diktanto konkurso finalas vyks balandžio 11 d. 11 val. LRT studijoje (S. Konarskio g. 49, Vilnius). Jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT kanalus „Kultūra“ ir „Lituanica“.
„Džiaugiamės, kad gimtosios kalbos puoselėjimas tampa vertybe ne tik švietimo, ugdymo įstaigose, bendruomenėse, tačiau ir verslo įmonėse, kurios jau antrus metus iš eilės turėjo galimybę rašyti Nacionalinį diktantą. Labai svarbu, kad tokios iniciatyvos taptų neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl esame laimingi galėdami prie to prisidėti“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.
Nacionalinio diktanto konkursas rengiamas nuo 2005 metų. Dėl raštingiausiojo vardo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių.