Pirmieji pakrantes nusagsčiusias ar vandenyje plūduriuojančias medūzas pastebėjo Neringos paplūdimių gelbėtojai.
„Kol kas pliažuose aptinkame pavienes medūzas. Masinio antplūdžio dar nėra. Bet jei jau traukia kranto link, greit galime sulaukti jų daug. Būna vasarų, kuomet ištisi pajūrio ruožai būna nukloti medūzomis. Prieš kelis dešimtmečius toks reiškinys nieko nestebindavo. Kai vaikas buvau, karus su draugais žaisdami mėtydavomės medūzomis. O dabar, kai jos pasirodo, poilsiautojai dažnai nustemba“, – prisiminimais dalijosi Neringos gelbėtojų vadovas Gintaras Kuprys.
Lietuvos pakrantėse plūduriuojančios medūzos degina nestipriai. Tačiau nudegintą odos plotą gali išberti, tikėtinas ir patinimas.
Klaipėdos ir Palangos gelbėtojai tikina, pliažuose dar neaptikę medūzų. Nesulaukę ir iš poilsiautojų žinios, kad medūzos apkartintų maudynes.
O nemalonumų jos išties gali pridaryti. Degina jos nestipriai, tačiau alergiškiems žmonėms nudegintą odos plotą gali išberti, galimas ir patinimas.
Slidžiais, delno dydžio bestuburiais nukloti pliažai poilsiautojus nuteikia nemaloniai, o štai Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai mielai medūzas veisia savo akvariumuose.
„Į krantą atplukdytos medūzos netrukus žūsta, tad poilsiautojai nespėja pamatyti jų grožio. Nusprendėme Baltijos jūroje gyvenančias ausytąsias medūzas užveisti mūsų akvariumuose. Dabar jau turime dvylika šių bestuburių ir laukiame pagausėjimo“, – pasakojo Lietuvos jūrų muziejaus Jūrų gamtos skyriaus vedėjas Remigijus Dailidė.
Pasak muziejininko, medūzas į krantą atvilioja sušilęs jūros priekrantės vanduo. Pastarosiomis dienomis jo temperatūra pakyla iki dvidešimties laipsnių.