Imperatoriškieji pingvinai išnyks

Imperatoriškieji pingvinai gali visiškai išnykti dar iki šio šimtmečio pabaigos. Mokslininkų skaičiavimais, dėl klimato atšilimo 2100 metais šių pingvinų sumažės 95 proc. Tai reiškia, kad jų liks tik 600 porų.
Pingvinai
Pingvinai / Kadras iš filmo „La March of the Penguins“
Temos: 1 Pingvinai

Imperatoriškieji pingvinai yra didžiausi iš visų pingvinų rūšių. Kiekvieną žiemą jie Antarktidos ledu nukeliauja tūkstančius kilometrų tam, kad pratęstų savo giminę. Pingvinai susiranda porą, o tada patelė padeda tik vieną kiaušinį, kurį pora kaip įmanoma stengiasi apsaugoti nuo Antarktinio šalčio.
Kadangi pingvinai keliauja ledu ir taip jo sluoksnis turi didelę įtaką pingvinų populiacijai, mokslininkai nusprendė ištirti, kaip ledo tirpimas paveiks pingvinų skaičių. Žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ paskelbti rezultatai rodo, kad 2100 metais pingvinų sumažės 95 proc.

Vienintelė viltis išsigelbėti pingvinams, pasak mokslininkų, atlikusių studiją, būtų ta, jei jie pakeistų savo poravimosi įpročius. Tačiau pasak vienos pagrindinių šios tyrimo mokslininkių Stephanie Jenouvrier, mažai tikėtina, kad taip gali nutikti. „Pingvinai taip greitai nepersiorientuoja. Tai ilgai gyvenantys organizmai (imperatoriškieji pingvinai gali išgyventi iki 60 metų, – red.past.), todėl prisitaiko lėtai. Tuo metu klimato kaita nelaukia“, – sakė S.Jenouvrier.

Apie imperatoriškųjų pingvinų kelionę žino milijonai žmonių, mačiusių prancūzų sukurtą ir Oskarą laimėjusį dokumentinį filmą „Migruojantys paukščiai 2; Imperatoriškojo pingvino kelionė“ („La March of the Penguins“).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai