„Mes žinome, kad pastaruoju metu būta daug išprievartavimo ir kitokio amoralaus elgesio atvejų; taip yra dėl to, kad moterų apranga yra netinkama“, – pareiškė Atstovų rūmų pirmininkas Marzuki Alie.
„Moterys, dėvinčios netinkamus drabužius, jaudina vyrus, o to negalima leisti. Žinote, kokie yra vyrai – provokuojanti apranga gali priversti juos atitinkamai elgtis“, – sakė jis.
Naują kodeksą ruošiančio Namų ūkio reikalų komiteto vadovo pavaduotojas Refrizalas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „trumpi sijonai ir prigludę moterų drabužiai vyrams parlamentarams prilygsta kvietimui“.
Vietos žiniasklaida pranešė, kad šiai iniciatyvai pritarė ir dvi parlamentarės moterys, anksčiau dirbusios modeliais.
Tuo tarpu Indonezijos moterų teisių gynėjai pareiškė, kad juos supykdė tokios kalbos, ir paragino liautis demonizuoti išžaginimų aukas.
„Juokinga, kad taip kalba įtakingi ir žymūs žmonės“, – sakė grupės „Moterys prieš išprievartavimus“ įkūrėja Chika Noya.
„Mes tikimės, kad jie priims įstatymus, kurie saugos moteris nuo smurto, o ne smerks jas už tai, ką jos dėvi“, – kalbėjo ji.
Prieš šešis mėnesius Džakartos gubernatorius Fauzi Bowo taip pat pareiškė, kad dėl virtinės išprievartavimų miesto mikroautobusuose reikėtų kaltinti pačias trumpus sijonus segėjusias nusikaltimų aukas.
Jis paragino Indonezijos moteris nenešioti trumpų sijonų viešajame transporte.
Po tokio gubernatoriaus pareiškimo moterys išėjo protestuoti į gatves, šaukdamos: „Mano sijonas – mano teisė“.
Šį protestą paskatino praėjusiais metais Toronte prasidėjusi pasaulinė akcija „SlutWalk“ („Kekšių eitynės“). Ši idėja užgimė praėjusiais metais Kanados mieste Toronte, kai vietos policijos pareigūnas Michaelas Sanguinetti pareiškė, jog „moterys turėtų vengti rengtis kaip kekšės“, jeigu nori išvengti lytinės prievartos.