Išmaniojo kondicionieriaus tikslas – kad žmogus mėgautųsi puikiu mikroklimatu ir net pamirštų, kad turi kondicionierių. Pastarajame sumontuoti jutikliai ir naujosios technologijos leidžia įrenginiu pačiam nustatyti išorės ir vidaus veiksnius, o juos įvertinus palaikyti optimalų patalpų mikroklimatą.
Judėjimo intensyvumas
Patalpų kondicionavimas itin glaudžiai susijęs su tuo, kaip intensyviai jose judama – ar sportuojama, ar dirbama sėdint prie kompiuterių. Naudojantis įprastu kondicionieriumi pasikeitus judėjimo intensyvumui, reikėtų pareguliuoti ir nustatymus – kartais sumažinti oro temperatūrą, pakeisti jo srautus. Išmanusis kondicionierius šį klausimą išsprendžia pats – vartotojui sukti dėl to galvos visiškai nereikia.
Šeimai ramiai sau žiūrint televizorių ar biuro darbuotojams ramiai sau sėdint prie kompiuterių kondicionierius veiks įprastu režimu. Sugalvojus pajudėti – pažaisti su vaikais, pasimankštinti, nei vieniems, nei kitiems tiesti rankos prie distancinio kondicionieriaus valdymo pultelio nereikės. Išmaniajame kondicionieriuje įmontuoti jutikliai nustatys, kad judėjimas patalpoje pasikeitė. Įvertinus jo intensyvumą, pasikeis ir kondicionavimo pobūdis.
Kondicionieriuje įmontuoti jutikliai nustato lauko temperatūrą, drėgmę, kritulių kiekį, saulės spindulių intensyvumą ir įvertina, koks turi būti optimalus patalpų mikroklimatas.
Oro sąlygų pokyčiai
Vienas pagrindinių tinkamo kondicionieriaus naudojimo principų – kad patalpų temperatūra nesiskirtų nuo esančios lauke daugiau nei 5–7 °C. Taigi siekiant palaikyti tinkamą patalpų mikroklimatą, keisti kondicionieriaus nustatymus reikėtų atsižvelgiant ne tik į judėjimo patalpose intensyvumą, bet ir į oro sąlygas. Viena pažangiausių kondicionierių gamintojų japonų įmonė „Panasonic“ rinkai siūlo išmaniuosius įrenginius už vartotoją atliekančius ir tai.
Kondicionieriuje įmontuoti jutikliai nustato lauko temperatūrą, drėgmę, kritulių kiekį, saulės spindulių intensyvumą ir įvertina, koks turi būti optimalus patalpų mikroklimatas. Išmanusis kondicionierius reaguoja ir paros režimą – naktį, kai visi miega, taikomas vienas kondicionavimo režimas, intensyvesniu dienos metu – kitas.