Išskirtiniai kadrai: mirtinai pavojingi šuoliai nuo Indijos šventyklos

Stebint parkūro propaguotoją Thomą Couetdic net užgniaužia kvapą. Jis tarsi šuoliuoja oru ir kartais atrodo, jog kelionė driekiasi į mirtinai pavojingą bedugnę, skelbia „Daily Mail“.
Parkūro propaguotojas Thomas Couetdic
Parkūro propaguotojas Thomas Couetdic / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.
Temos: 3 Uola Parkūras Indija

Parkūras (pranc. parkour 'distancija, kliūčių ruožas') – sportinio tipo veikla, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaujant vien savo galimybėmis.

28-erių Thomui nėra neįveikiamų vietų. Šioje nuotraukų galerijoje galima išvysti pavojingus jo šuolius nuo vieno uolienos riedulio ant kito. Jaunuolis dėvi tik kelnes, nematyti jokių saugos diržų ir net batų.

Dauguma vadinamųjų laisvųjų bėgikų arba parkūro meistrų save išbando įvairaus kraštovaizdžio apsuptyje. Šį kartą Thomas pasirinko į „Unesco“ pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą vietovę Indijoje. Kai kurie uolienų rieduliai, nuo kurių šokinėja Thomas, yra tokio pat dydžio kaip vidutinio dydžio namas.

Ieško nuotykių

Iš Prancūzijos kilęs Thomas kartu su draugu, fotografu iš Londono Andy Day, keliavo po Indiją ir ieškojo nuotykių. Galiausiai jie sustojo unikalioje parkūro meistrams vietoje.

„Aš jau seniai norėjau aplankyti Indiją. Parkūras buvo ir yra puikus būdas pažinti vietinius žmones ir pažinti slapčiausias šalies vietoves. Hampi (kaimelis Indijoje, red.past.) yra tiesiog rojus. Atrodo, kad šie rieduliai čia atsidūrė vien tam, kad jais būtų laipiojama ir šokinėjama. Aš pasinaudojau galimybe išbandyti save, o geriausiai tai moku daryti susidurdamas su kliūtimis, kurios yra tiek psichinės, tiek fizinės“, – sakė Thomas.

Žinoma, užsiiminėjant tokiais šuoliais visuomet yra tikimybė susižaloti ir net žūti, tačiau atsižvelgiant į jo treniravimosi lygį, tai labai mažai tikėtina, – teigė Andy.

Anot parkūro meistro, jei esi bent kiek treniravęsis, šie šuoliai nėra sudėtingi. Jis teigė turėjęs pasistengti, kad šuoliai būtų pakankamai tolimi ir nutūptų toje vietoje, kur buvo numatęs.

„Didžiausias pavojus šiuose šuoliuose buvo aukštis. Kuomet užsiiminėji parkūru, nuolat žaidi su savo baime ir pamažu išmoksti ją kontroliuoti, nukreipti ją, kad ji tau tarnautų, o neparalyžiuotų. Baimės niekada neatsikratysi visiškai ir neturėtum, tai savisaugos mechanizmas“, – teigė Thomas.

Parkūrų miestro šuoliai sužavėjo indus. Thomo teigimu, žmonės mieste ėmė kalbėtis, jog čia lankosi vaikinas, kuris šokinėja nuo riedulio ant riedulio.

Fotografas Andy pasakojo, kad bičiuliai jau išmaišė Italiją ir susipažino su ten gyvenančiais parkūro aistruoliais. Kažką panašaus jie norėjo patirti ir Indijoje.

„Iškeliavome tiesiog ieškoti nuotykių ir patirties. Thomas yra labai talentingas, jis treniravosi su daugeliu parkūro profesionalų ir yra labai gerbiamas parkūro bendruomenės narių“ – pasakojo Andy.

Hanumano šventykla, kur apsilankė jaunuoliai, stovi ant ryškios kalvos ir mėgstantiems kopti siūlo puikią galimybę nukeliauti į viršūnę. Lipimui prireikia apie pusvalandžio.

„Kuomet apsilankėme šventykloje, Thomas pamatė vietelę, kurią norėjo išbandyti, tad nusprendėme grįžti kitą dieną. Žinoma, užsiiminėjant tokiais šuoliais visuomet yra tikimybė susižaloti ir net žūti, tačiau atsižvelgiant į jo treniravimosi lygį, tai labai mažai tikėtina. Mes turime savo supratimą apie pavojų ir riziką. Po dešimties metų patirties rizika vis dar egzistuoja, tačiau fizinių įgūdžių dėka itin sumažėja“, – įsitikinęs Andy.

Savo bičiulį įamžinęs Andy teigė, kad tai buvo didžiausią pasitenkinimą teikusi vieta, kurioje teko jam fotografuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai