Šimtai visos Italijos gyventojų, apsirengę viduramžių laikų drabužiais, kasmet susirenka į šį renginį, kad sudalyvautų kartą per metus rengiamose apelsinų, atvežtų iš Sicilijos regiono, muštynėse.
Šios neįprastos tradicijos pradžia dar siekia 12-ąjį amžių, tuomet vietinio malūnininko dukra atsisakė vykdyti žiauriojo miesto valdytojo valią. Ji nusikirto sau galvą ir išlaisvino miestelį nuo šio tirono valdžios. Nuo to laiko apelsinų mūšis reprezentuoja sukilimą prieš žiaurųjį tironą, o apelsinai simboliškai reiškia engiamojo galvą.
1930-aisiais vietinės merginos pradėjo mėtyti apelsinus, konfeti ir gėles iš savo balkonų į karnavalo parado karietas, kad atkreiptų jose važiuojančių vaikinų dėmesį. Atsakydami į šį gestą, vaikinai į jas taip pat mėtydavo gerai sunokusius apelsinus. Bėgant laikui šis mūšis tapo tradicija.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Apelsinų mūšis Italijoje |
„Mūsų karnavalas tai šeimos tradicija, tai mūsų tėvų tradicija, kuri yra labai artima mūsų širdims. Ivrea miesteliui tai istorinis momentas“, – tikino miestelio gyventojas Angelo.
500 tonų apelsinų į kasmetinį renginį būna atplukdomi kiekvienais metais iš Sicilijos regiono.
Papildyta: Iš viso šiemet apelsinų mūšio metu nukentėjo mažiausiai 165 žmonės. 152-iems medicininė pagalba suteikta vietoje, o 13 teko vežti į ligoninę. Iš viso į gatves pasimėtyti apelsinais buvo išėję 35 tūkst. žmonių.
2011 metais per apelsinų mūšį nukentėjo 190 žmonių.
15min.lt siūlo pasižiūrėti akimirkas iš šio renginio: