Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Japonijos biuruose snaudžiantys darbuotojai bus žadinami ledinio oro gūsiu

Japonijoje biurų darbuotojams, mėgstantiems nusnūsti darbo vietoje, greitai gali tekti atsisakyti šio įpročio dėl naujos sistemos, galinčios nustatyti snaudalius ir pažadinti juos ledinio oro gūsiu.
Nuliūdusi mergina
Nuovargis / Vida Press nuotr.

Oro kondicionavimo sistemų gamintoja „Daikin“ ir elektronikos milžinė NEC ketvirtadienį pranešė pradėjusios testuoti sistemą, sekančią darbuotojo akių vokų judėjimą prie kompiuterio pritvirtinta kamera.

Kompiuteris gali automatiškai sumažinti oro temperatūrą biure, jei pastebi snaudžiančių darbuotojų.

„Viliamės pristatyti šią sistemą 2020 metais“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Daikin“ atstovas spaudai ir pridūrė, kad testavimas prasidėjo šį mėnesį.

Sistema sukurta panaudojant „Daikin“ technologiją, leidžiančią automatiškai koreguoti oro temperatūrą, ir NEC veido atpažinimo technologija, skirta stebėti akių vokų judesius ir atpažinti miegą.

Sistema buvo sukurta bendrovėms atlikus pirminį tyrimą, kurio metu buvo aiškinamasi, kaip išlaikyti žmones budrius.

Bandymo metu patalpoje, kur eksperimento dalyviai maždaug valandą sprendė nesudėtingus matematikos uždavinius, buvo keliais laipsniais sumažinta oro temperatūrą, padidintas šviesumas ir purškiamas aromatizuotas skystis.

„Mūsų tyrimas parodė, kad temperatūros sumažinimas yra veiksmingas... ypač, kai pastebimi pirmieji mieguistumo požymiai“, – rašoma bendrovių išplatintame pranešime.

„Daikin“ taip pat tikisi ilgainiui sukurti oro kondicionierius, kurie galėtų nukreipti staigius šalto oro gūsius į konkrečius darbo vietoje snaudžiančius darbuotojus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos