Tyrimas parodė, kad mobiliuosius telefonus turi apie 46 proc. 13-14 amžiaus viduriniųjų klasių moksleivių ir 96 proc. 16-17 metų amžiaus aukštesniųjų klasių mokinių. Šiomis ryšio priemonėmis taip pat naudojasi kad ketvirtas 11-12 metų moksleivis.
Mokiniai mobiliaisiais telefonais ne tik kalbasi, bet ir susirašinėja su draugais, skaito knygas, klausosi muzikos ir naršo internete.
Kas penktas viduriniųjų klasių mokinys kasdien išsiunčia ir gauna 50 ar daugiau SMS arba elektroninio pašto žinučių, rodo Japonijos švietimo ministerijos atlikta apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti trečiadienio vakarą.
Iš 10 tūkst. apklaustų vaikų 7 proc. sakė išsiunčiantys daugiau nei 100 žinučių per dieną.
Ketvirtadalis viduriniųjų klasių moksleivių mobiliaisiais telefonais naudojasi valgydami, o 10 proc. –maudydamiesi. Per pamokas šiuos prietaisus maigo 18 proc. aukštesniųjų klasių mokinių.
„Kai kurių vaikų susirašinėjimo mastai milžiniški“, – sakė Švietimo ministerijos pareigūnas Hiroyuki Mantani.
„Kai kurie tėvai ne visiškai suvokia šiuos pavojus“, – pridūrė jis, ragindamas mokyti vaikus nepiktnaudžiauti interneto naršymo galimybę turinčiais mobiliaisiais telefonais.
Vaikams pradėjus masiškai naudotis mobiliaisiais telefonais su interneto ryšiu Japonijoje atsirado naujų socialinių problemų, nors interaktyvusis pasaulis suteikia daugybę galimybių mokytis ir bendrauti.
Ekspertai perspėjo, kad mobiliaisiais telefonais lengvai prieinamuose tinklalapiuose vaikai pateikia asmeninės informacijos, kuria gali pasinaudoti sukčiai arba pedofilai.
Tyrimas parodė, jog daugiau negu 80 proc. aukštesniųjų klasių moksleivių mobiliųjų telefonų neturėjo apsaugos, neleidžiančios prisijungti prie potencialiai pavojingų tinklalapių. Daugiau nei pusėje viduriniųjų klasių moksleivių telefonų informacija taip pat nėra filtruojama.